Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Co si myslíte o hudbě?

Celý Vesmír se skládá z vibrací, a to i slyšitelných tonů. Dnešní hudba je zpravidla založená na základním tonu A 440 Hz. Někteří výzkumníci uvádějí, že frekvence hudby, tedy frekvence, na níž jsou hudební nástroje laděny, má různé efekty na asociální chování člověka, jeho vědomí, harmonii celého organismu a jeho zdraví.

Podle některých výzkumů, byla dříve používaná frekvence 432 Hz pro člověka příznivější, než je dnešní ladění na 440 Hz.

  • co-si-myslite-o-hudbe

Co mě ale nejvíce zaujalo, je tento fakt: Dnes je většina hudby západního světa naladěna na A 440Hz, protože Mezinárodní organizace pro standardizaci (ISO) ji schválila v roce 1955, po předchozím doporučení roku 1939 mluvčím nacistické strany Josephem Goebbelsem. A dále: "440Hz není negativní stav. Jen stimuluje levou hemisféru, (kde je uloženo naše EGO - do 1cm2) ) smysl pro detail, matematiku, logiku a materialismus ve smyslu ,,co vidím/slyším, to musí být pravda“. A pak se stane taková věc, že celý západní svět je fascinován vystoupením souboru Shen jun, aktuálně na opět velmi úspěšném turné v Evropě, včetně Česka:

Frekvence 432Hz je údajně blíže přirozenému zvuku (zpěv ptáků, lidský zpěv) a je příjemnější na poslech a stimuluje pravou hemisféru (cit, empatie, intuice). Nevím, ale možná na té stojí úspěch souboru Shen jun (ač je paradoxem, že tento soubor žije v USA a přitom těží z tradic staré Číny). V této souvislosti mě napadá David Icke (s postupem času jsem k jeho názorům stále méně skeptická) a například zde čas od 53:30 do 57:30, kde hovoří právě o citu a empatii, tedy o pravé hemisféře mozku, která v nás je záměrně potlačována:

Největší hudebníci světa, jakými byli například Mozart nebo Verdi, komponovali svou hudbu na frekvenci "A = 432 Hz", protože před rokem 1939 byla hudba obecně laděná na tuto frekvenci. Podle hudebníka a výzkumníka Briana T. Collinse, který komponuje hudbu na frekvenci 432 Hz, je tzv. standardní výška (A=440 Hz) ve své podstatě disharmonická. Jeho kampaň na podporu hudby laděné na frekvenci 432 Hz jako náhrady za 440 Hz mu získala celosvětové uznání v komunitě podporující tuto frekvenci. V náboženstvích a jiných duchovních směrech byla hudba používána ke zklidnění, řešení zdravotních a psychických potíží a jako metoda pronikání člověka k hlubším úrovním vědomí. Naši předkové si byli vědomi toho, že frekvence a vibrace jednotlivých tónů má nemalý vliv na člověka ať už negativní, nebo pozitivní. Závěr ať si každý udělá sám. Pro porovnání vkládám ukázku známé skladby Pink Floyd v provedení 432 Hz:

V souvislosti s tématem se mi však ze všeho nejvíce vybavil film, který měl ve své době problémy s cenzurou. Ještě nedávno byl volně na YouTube, ale dnes už je dostupný jen ke stažení (tedy pokud jde o verzi s českými titulky), anebo zde:

Zakázaný film spatřuje světlo světa: http://www.novebohatstvi.cz/2011/07/...-spatruje.html

Co když vše ve filmu je lidem dostupné? A jak to ten Goebels s frekvencí 440 Hz myslel a proč jsme to podle něj převzali? Co když v pravé mozkové hemisféře je toho mnohem víc, než tušíme? A co když hudba současnosti je způsob, jak to potlačit?

Použitý zdroj: http://www.velkaepocha.sk/2014051522...-a-432-Hz.html

Zdroj: http://aeronet.cz/forum/showthread.php?t=7596

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře