Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tunel BLANKA Kde se stala chyba?

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Největší chyba je v tom, že každý politik v České republice, který jde do politiky, chce buď zbohatnout, nebo aby po něm něco velkého zůstalo. Nejhorší jsou však takoví politici, kteří chtějí zbohatnout a ještě aby po nich zůstalo něco obrovského, protože když se smíchá touha po bohatství, s touhou pokořit nejvyšší horu světa (postavit něco nej na světě), nemůže z toho vzejít nic jiného, než opravdu pořádná díra do země a do rozpočtu.

Největší chybou tak bylo, začít vůbec stavět něco tak obrovského!

Žádný člověk na světě, by ale neměl dělat nic, na co nestačí jeho vlastní rozum, tedy ani stavět tunel BLANKA!

  • tunel-blanka-kde-se-stala-chyba

VELKÁ ZAKÁZKA = VELKÝ VÝDĚLEK

To si řekli všichni a začali stavět něco, o čem nikdo nevěděl, jak to dopadne a hlavně kolik to bude stát! Jelikož nikdo nevěděl, jak to dopadne a kolik to bude v konečném účtování stát, nikdo nemohl podepsat smlouvy, na kterých by byla konečná cena, ani termín dokončení, protože kdyby byly takto smlouvy koncipovány, žádná firma by tunel nezačala stavět, protože z velkého výdělku, by se v konečném účtování mohl stát obrovský prodělek a ten si žádná firma na světě, nemůže dovolit. Proto veškeré garance na sebe převzal zadavatel stavby tím, že do smluv neuvedl termín dokončení stavby ani jeho konečnou cenu. Touha lidí po stvoření něčeho světového, jim vygumovala mozek z hlavy, a stavět se začalo.

Všichni, kteří se do této megastavby zapojili, neměli s ničím tak obrovským žádné zkušenosti, a tak se nikdo nemůže divit, že v průběhu došlo k mnoha problémům, které výstavbu zpomalili a prodražili. Vše se ale dostalo do stádia, kdy zadavatel začal na dodavatele tlačit, aby stavbu dokončil a předal ji do užívání občanům České republiky.

No a tady se stala ta chyba, kterou dnes řešíme!!!

V této chvíli, se totiž technologie, která měla být nainstalována do dokončeného tunelu, začala instalovat do nedokončeného tunelu, to aby se urychlilo jeho zprovoznění. Jenomže se stalo přesně to, co se stane vždy, když se někam spěchá, do tunelu natekla voda a technologie, které tam v té době neměli vůbec co dělat, zničila. Stalo se tak v době, kdy sílil tlak na vedení Prahy, které se rozhodlo tuto skutečnost zamlčet, protože předstoupení před občany s dalším zpožděním a prodražením stavby, bylo v té době politicky nemožné. A tak se mlčelo, přestože se dobře vědělo, že technologie v tunelu jsou nefunkční. Ono se ale dobře vědělo i to, že to jednou všechno praskne, ale firmy věděli, že na tom neprodělají, a politici věděli, že za to nejsou odpovědní a že to nejvíce odnese ten, který to vše veřejně přizná. Proto je dnes paní primátorka Krnáčová v situaci, ve které je. Tunel BLANKA je hotový, jen je nutné vyměnit většinu kabelů v hodnotě zhruba 2 miliard, což oddálí termín jeho zprovoznění, zhruba o jeden rok a ani jedna z dodavatelských firem, za to není zodpovědná.

Zodpovědný za tento problém je tak ten člověk, který dal příkaz k tomu, aby byly technologie do tunelu instalovány dříve, než bude dokončen! Jeho jméno ale dnes již vůbec není důležité, dnes je důležité, abychom neřešili tento problém rychle, ale abychom jej vyřešili s rozvahou a dobře. Na Everest vylezou jen opravdoví horolezci a hodně bohatí lidé a my nejsme ani dobří horolezci, ani hodně bohatí, proto nestavějme nejmodernější tunely na světě, když umíme dobře jen krást a lhát! To je ponaučení, které nám dala BLANKA!

6. 3. 2015 Tomáš Vacka

Facebook komentáře