Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vážení poslanci, vážené poslankyně! Aneb: jeden pitomej poslanec...

Ani si nedovedete představit, jak se musím překonávat, když vás jen ze slušnosti musím oslovit jako „vážení“. Nejen v situaci, ve které se nacházíte při řešení otázky ne zda, ale o kolik zvýšit vaše platy, protože vaše průběžné jednání, které se vyznačuje hašteřivostí, vzájemnými půtkami a nechutným napadáním a osočováním, zato si, dámy a pánové nezasloužíte, abyste byli oslovováni jako „vážení“!

 Kromě toho, abych splnil slib občanům, se kterými jsem se dostal v obchodě náhodně do řeči právě ve věci vašich platů, tak tito lidé vás poslance a poslankyně nazývají, omlouvám se za to slovo, „zmrdi“. Ano, je to slovo velmi nelibé, hrubé a urážející, ale vzhledem k vašemu jednání, vašemu charakteru, vaší nemalé neskromnosti a nenasycenosti zcela adekvátní. (Čest výjimkám).

  • vazeni-poslanci-vazene-poslankyne-aneb-jeden-pitomej-poslanec

Již jednou jsem psal na toto téma kde jsem zmínil, že nejen já, ale mnozí občané měli za to, že nově zvolení poslanci a poslankyně (září 2014) budou lepší těch starých, ale zjišťují, že zase byli oblafnuti, podvedeni. Stejně jako oni i já jsem si myslel, že „nové koště...“ a ejhle, ono se to potvrdilo. Opravdu nová košťata metou když ne lépe, pak určitě stejně jako košťata stará. Je skutečně zarážející, že poslanci a poslankyně, ještě ani nezahřáli své křesla, ještě nic pořádného neudělali a už se hlásí nebo alespoň významně podporují zvýšení platů. Uvědomělí poslanci a poslankyně alá stará košťata, se ohánění svým mimořádným postavením, které dávají do příměru s řediteli státních firem, viz Jandákův ukřivděný názor: „ Chtěl bych národ jenom upozornit, že ten pitomej poslanec má základ 55 tisíc korun a dává zákony této země. Je - de iure - nadřízený například ředitelům státních firem. A kolik berou tito ředitelé státních firem? Přes půl milionu měsíčně a plus mají takzvané benefity. Dřív se tomu říkalo prémie. A to jsou milionové částky. Snad to pan Jandák přežil bez infarktu.

Podívejme se však blíže na Jandákův výkřik zoufalství. Především asi hodně občanů bude souhlasit s Jandákem pojmenování poslance(ů), i když by se spíše hodil název, kulantně řečeno nespokojený, realisticky, lidově řečeno nenažraný. Druhá věc je, jak v tomto rádoby SOS prohlášení záměrně zkresluje platy poslance(ů) když uvádí 55 tisíc korun a současně poslance staví do role tvůrce zákonů této země! Pro upřesnění, 55 tisíc korun je naprosto holý základ, k němuž ten „pitomý“ poslanec nebo poslankyně pobírá celou řadu prebend, které velké většině poslanců a poslankyň, dává plat někde minimálně někde okolo 75 tisíc, ale i mnohem více! To nemluvím o „nekřesťanských cenách“ ve sněmovním bufetu, cenách obědů a jiných služeb, takže nakonec se stane, že takový „pitomý“ poslanec Benda s téměř 250 tisícovým platem (včetně všech příplatků atd.) běduje, že jen stěží uživí rodinu.

Pan poslanec Jandák se ohání tvorbou zákonů, ale už neříká, v jaké jsou kvalitě, nakolik jsou přínosem pro občany a nakolik slouží a jsou ku prospěchu jim a dalším „stejně těžce pracujícím např. podnikatelům, lidem ve vedení státních firem, představenstvech firem, dozorčích a správních radách atd.“ Nemluvě o tom, že on ani většina poslanců a poslankyň, s výjimkou těch, co jim už poslanecké křeslo po 15 či 20 letech poslancování přirostlo k zadní sedací části těla, se na těch tisících ne zrovna a vždy kvalitních zákonech, nepodílela. Upřímně řečeno, o zákonech a jejich kvalitě je lépe mlčet, protože ty jsou prapůvodcem současného neradostného stavu společnosti a tedy i vizitkou práce poslanců a poslankyň.

Je naprosto nemravné, neetické, netaktní, odsouzeníhodné a alarmující, že po celou dobu 25 let od listopadu 89 se poslanci a poslankyně s neobyčejnou lidskou dravostí a nenasyceností domáhají zvyšování platů, aniž by vzali v potaz celkový stav a situaci ve společnosti a výdělků a příjmů v ČR. Chápu, požívají jakéhosi postavení, jsou víc, než obyčejný občan, ale poslanci by si měli uvědomit, že ve funkcích jsou jen díky těm, kterými tak bezostyšně pohrdají!

Abych neházel všechny do jednoho pytle je třeba zmínit, že se najdou i tací poslanci a poslankyně, kteří si uvědomuj celkovou situaci a v duchu slov premiéra Sobotky, nehodlají ignorovat zbytek společnosti, jen aby se některým kolegům zavděčili! Dokonce přicházejí s názorem, vůbec platy poslanců a poslankyň zmrazit! Tentokrát má premiér mimořádně vzácnou pravdu a zaslouží uznání (škoda, že to není častěji) protože dal jasně najevo, že nehodlá dělat gesto pro uspokojení několika desítek chamtivců, aby si poštval proti sobě miliony občanů! To je totiž právě to, co nechtějí slyšet a respektovat poslanci Jandák (ČSSD), Stanjura (ODS), Gazdík (STAN), Kalousek (TOP09). Jermanová (ANO) a další.

Co horšího, že poslanci (až na výjimky) si myslí, že se jim děje křivda a jsou poškozováni. Poslanec Gazdík dokonce na stanovisko premiéra Sobotky uraženě vykřikuje, že „ jsou špiněni před občany!" Ubohý, ukřivděný a ublížený Gazdík je opravdu hodně domýšlivý, když si myslí, že poslanci mají u občanů bůhví jaký vynikající kredit. Je vidět, že vůbec nemá představu o tom, jaké názory na poslaneckou sněmovnu a poslance obyčejní občané mají. Stejně barvitě a ublíženecky vykřikuje i poslankyně Jermanová (mj. nové koště), když vyčítá Sobotkovi, že „Zničil to, na čem jsme tady pracovali!“, jen zapomněla dodat v potu tváře pracovali! K tomu si přihodil i profláknutý Kalousek když vyštěkl na premiéra Sobotku , že „ Lže a shazuje vlastní klub“. Celý Kalousek!

Už jen z těchto úryvků a kusých reakcí si občan nemůže o poslancích a poslankyních myslet nic nic slušného, ani nic pozitivního, natož aby k nim měli nějaký vřelý vztah. Jestliže poslanci a poslankyně se ohání některým skutečnostmi, např. zmrazením poslaneckých platů v r. 2010 měli by si také uvědomit , kolik „zmrazení“ v podobě zrušení, snížení, omezení, zkrácení a jiných opatření Nečasova vláda s profláknutým ministrem financí Kalouskem učinila v rámci úsporných opatření, omezení a různých balíčků, které postihly ty nejpotřebnější, mezi nimi i děti, staré lidi, nemocné, invalidy , sociálně slabé atd. Při schvalování těchto balíčků byl mimo jiné i pan poslanec Jandák, který se dnes ohání zásluhami na tvorbě zákonů. Do toho navíc padla církevní restituce a opatření ČNB a občané mohli jen nevěřícně kroutit hlavami, co se to děje! Poslanci dnes nárokují vyrovnání platů, ale je na místě se zeptat, kdo vyrovná krácené, omezené, zrušené, snížené příjmy, přídavky, příplatky, dávky a další platby statisícům občanů, které byly Kalouskem navrženy, poslaneckou sněmovnou schváleny a koaliční vládou realizovány?

Vůbec nejde o závist vůči poslancům a poslankyním, ale tak jako v jiných pracovních poměrech a výkonu práce mělo by se odměňovat podle nějakých kritérií, např. podle kvality a množství odvedené práce, která je v tomto případně hodně sporná, ale také na základě docházky a účasti na jednání sněmovny. Pan Jandák se ohání tvorbou zákonů, ale kolik poslanců a poslankyň se na zákonech skutečně podílí, když mají tak častou absenci na jednáních, notabene když se zrovna schvalují zákony? Maximální účasti v PS bylo dosaženo v době, kdy šlo u Nečasovy vlády o schvalování rozpočtu, hlasování o (ne)důvěře vlády nebo schvalování zákona o církevních restitucích. To se mohli poslanci přímo přetrhnout, jinak mají řadu „vedlejšáků“, které jim brání se na jednáních zúčastňovat. Kdy už poslanecká sněmovna schválí zákon, který vyloučí střet zájmů. stanoví výkon pouze a jedině funkce poslance či poslankyně a žádné jiné? Oni mají málo, chtějí přidat a přitom každý druhý má nějakou vedlejší funkci, notabene placenou! Páni a dámy v poslanecké sněmovně, není vám hanba, máte vůbec nějaké svědomí, čest a odpovědnost vůči voličům? Sotva! Dostali jste se tam, kam vám občané pomohli a takto se jim odvděčujete. Hanba vám a čest těm v menšině, kteří to myslí s občany ještě pořád dobře!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře