Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Poslanci nadále „nenažraní“!

Tou nenažraností není myšlen nedostatek přísunu potravin pro jejich žaludky, ale přísun finančních prostředků pro jejich kapsy (účty). OČO (obyčejný český občan) nestačí zírat, jak svědomitě se umí o sebe poslanci postarat.

Stejně tak zírají, jak na ně (OČO) bez mrknutí oka hází bobek. Tedy on to není žádný bobek, ale pořádný kus poslaneckého lejna, protože čeho je moc, toho je příliš. Což ovšem právě u našich  poslanců neplatí, protože čím toho mají víc, stále je  toho pro ně málo. Volič si po každých volbách jistě namlouvá, že tentokrát zvolil toho opravdu poctivého, čestného, skromného a pracovitého a člověka a hle, jen co zahřeje poslanecké místo, jen co se seznámí se „starými pardály“, zkušenými poslaneckými matadory, už zapomíná na sliby, na program voličů a ještě ani nic pořádného ve sněmovně neudělal, už zvedá ruku pro zvýšení poslaneckých platů. Ksindl jeden!

  • poslanci-nadale-nenazrani

     Nevím, kolik OČO bude mít pochopení pro skutečnost, že platová základna poslanců byla od roku 2011 do konce letošního roku zmrazena kvůli úsporným krokům tehdejší koaliční vlády Petra Nečase. OČO byly rovněž Kalouskem, Drábkem a Nečasovou vládo ne zmrazeny, ale výrazně kráceny, omezeny, sníženy a zrušeny  různé dávky,  příspěvky, příplatky,  přídavky a jiné věci a kromě toho, že se zvýšila minimální mzda  o závratných 500, resp. 800 korun, nebylo oprávněným lidem (mezi nimiž jsou těžce nemocní, invalidé, děti, matky samoživitelky, nezaměstnaní) prakticky za celá léta do dnes nic dorovnáno, natož zvýšeno. Co se zvýšilo, byl krevní tlak OČO při zjištění, že naši „vyčůránci“ poslanci (včetně poslankyň), si zase odhlasovali zvýšení základního platu, pro neznalé o min. 8000 Kč!

     Co je to 8 tisíc  korun? Pro poslance slovy básníka: „můůůška jenom zlatá...!“, zatím co pro OČO je to de facto již zmíněná minimální mzda, kterou pobírá značné procento OČO. S těmito „muškami“ musí řada lidí vystačit celý měsíc. A to musí zaplatit činži, energie, stravu, léky, dopravu, ošacení, mnozí se musí postarat i o děti, školu atd. A naši páni poslanci, samozřejmě i s dámami,  se radují  nikoliv OČO  záviděných, ale nezasloužených platů, které většině z nich dělají 80 i více tisíc korun měsíčně. O osobních výhodách nemluvě. Za výkony, které předvádějí a vykazují ve srovnání se sliby, které dávali před volbami, by spíše měli být na platech kráceni, jako je tomu u normálních zaměstnanců, když nepodávají očekávaný  nebo potřebný výkon.

    Nebudu daleko pravdy, když zmíním, že  se ne jednomu OČO otevírá, jak se lidově říká „kudla v kapse“ když zaregistruje cynická slova bývalého finančního chemika Kalouska: „Pro  mě je to velmi senzitivní věc, já jsem prosadil snížení platů. Teď je však  na tahu současná vládní koalice a ta učinila dohodu, která má racionální jádro a my jsme se k ní přidali," radoval se Kalousek nad nehoráznostmi, které odsouhlasila naše vláda.

     Aby toho nebylo málo, rozpočtový výbor poslanecké sněmovny  Parlamentu ČR také navrhl řešení platů pro soudce. Jejich plat by se měl odvíjet od trojnásobku průměrné hrubé mzdy v nepodnikatelské sféře. Základnu pro výpočet platů soudců určuje do konce roku 2014  2,75 násobek průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře za předminulý kalendářní rok . Nabízí se otázka pro OČO zda ví, kolik činí tento průměr, když jen celostátní průměr je cca 25 tisíc korun?  Vzhledem k možnému vyvolání infarktu OČO,  nejsou bližší či konkrétní  čísla úmyslně uváděna!

     Mezi OČO se traduje, že obecně poslanci, senátoři (a snad i soudci)  jsou, nebo by de facto měli být zaměstnanci občanů. Jednak proto, že občané je na základě jejich volebních programů a (falešných) slibů zvolili a umožnili vykonávat tuto mimořádně dobře placenou činnost, správně službu občanům,  ale také, že jsou placeni převážně z daní OČO (ti super bohatí totiž platí daně na Seychelách nebo Lucembursku či jiných daňových rájích)! To se ovšem jen traduje, skutečnost je jiná, děsivá, přímo morálně zvrácená.  Dámy poslankyně a páni poslanci si totiž, za nemalé podpory vlády a tlaku poslanců, sami rozhodují o výši svých platů.

     Tato skutečnost mi připadá natolik abstraktní, jako by si odsouzení zločinci měli sami určovat výši trestu, resp. počet roků odnětí svobody. Byla-li zmínka o soudcích, tak ti si platy sice sami neurčují, nicméně jejich požadavky a tlaky nejsou rovněž zrovna skromné, spíše morálně neúnosné. Nicméně, máme co někteří chtěli: demokracii a svobodu. Oni ji mají na rozdávání (přičemž nedají navíc ani „pětku“), OČO si o skutečné demokracii, svobodě a spravedlnosti může nechat  ještě hodně, ale opravdu hodně dlouho,  nechat jen zdát!  Když vzpomeneme, co slibovali ukecaní Havel, Klaus... lépe zapomenout!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře