Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kdo, komu, za co se omlouvat? Aneb: co je a co není vlastizrada?

Jak vyplývá z průzkumu agentury NMS Market Research a sbírky Paměť národa, p oválečný odsun sudetských Němců považuje 70 procent Čechů za nevyhnutelný a 61 procent ho vnímá jako zcela spravedlivý. Většina lidí odsuzuje násilnosti, které odsun provázely, ovšem stejně tak většina nepovažuje za nutné se za vysídlení omlouvat.

 

S touto relevantně vyjádřenou statistikou lze jen souhlasit, i když to jsou jen základní informace, které nejen o mnohém vypovídají, ale zcela průkazně dokazují, jaký vztah k poválečným událostem, resp. k samotnému odsunu sudetských Němců zaujímá většina občanů České republiky. Vůbec nejde o nějakou neopodstatněnou nenávist k Němcům jako takovým, vždyť oba národy celá léta v nedávné minulosti (za Rakousko-uherský ch časů) žily vedle sebe bez zjevného či nenávistného (i když ne tak docela) spolužití, ale ty dnešní jsou důvody humánního, tedy lidského charakteru, při vědomí, že to bylo fašistické Německo, které válku vyvolalo, jak se občané této říše, tj. „suděťáci“ při obsazování československého území zachovali vůči českým občanům, o následcích války samotné ani nemluvě.

  • kdo-komu-za-co-se-omlouvat-aneb-co-je-a-co-neni-vlastizrada

 

Ve světle těchto skutečností, že naprostá většina českých občanů se k otázce odsunu (dříve vyhnání) sudetských Němců staví jasně a pozitivně, tedy jako akt nevyhnutelný a spravedlivý a aniž by tyto skutečnosti byly vzaty v úvahu (stejně jako v případě rozdělení Československa) , bijce za svobodu a lidská práva, pravdoláskař, řiťolezec, alkoholik a populista Václav Havel a s ním či po něm stejně erudovaný, uťápnutý, přizdisráč Petr Nečas se velkohubě, ale hlavně poníženě za občany České republiky (bez jejich vědomí a souhlasu!) sudetským Němcům omluvili! O nic lepší nejsou, resp. nebyly ani projevy sympatií k sudetským Němcům ze strany Karla Schwarzenberga, i když tam jsou důvody poněkud jiného významu.

Nabízí se otázka, jak dnes hodnotit tyto „státnické“, tj. oficiální, nepředložené a neuvážené, spíše však podlézavé a s poníženou pokorou projevené ostudné omluvy? Lze je považovat za adekvátní stavu vědomí občanů ČR? Jak hodnotit tyto kroky jmenovaných, když jsou v příkrém rozporu s názory většiny občanů? Je možné je jen tak přehlédnout, mávnou nad tím rukou, že už se stalo? Byl to projev vyvolaný potřebou veřejné občanské morálky, nebo jejich osobních potřeb a zájmů, pro upevnění svého postaven&i acute; v nejvyšších patrech politických kruhů a jejich vlivu? Ze strany veřejnosti i jisté části politického spektra k naprosto neočekávané, zcela nedůstojné, neplánované omluvy zmíněných politiků a představitelů státu lze vyvodit, že to byla jejich osobní iniciativa podpořená očekáváním slavných okamžiků a dnů příštích, kdy jim bude třeba také uznale poklepáno na rameno a jejich projev bude zaznamenán j ako vstřícný krok k porozumění malého upozaďovaného státečku zvaný Česká republika k znovu mocnému, silnému a respektovanému evropskému tygru Německu.

Není od věci se nad těmito statistikami a číselnými poměry zamyslet a zvažovat, zda aktéry (Havla, Nečase, Schwarzenberga), z pohledu občanů ČR nežádoucích a český národ ponižujících omluv neoznačit za vlastizrádce, konajících nikoliv ve prospěch ČR ale, kromě svého, také ve prospěch cizího státu. Nepochybně k ničemu takovému nedojde, protože deklarovaná demokracie a právo v českých podmínkách mají svá specifika, kter ými neoplývají ani státy jako zmíněné Německo, Francie, Anglie či USA. Těmi jsou mj. trvale zkorumpovaná policie, justice, státní zastupitelství a v neposlední řadě i soudy,nerespektování lidských práv. To vše navzdory tomu, že od dob vlády V. Havla až po dnešní dny jsou lidská práva primární záležitostí především pravicových politiků a zvláště tehdy, kdy se jim to „hodí do krámu“ jich mají „plné huby“!

Dlouhodobé zkušenosti s řadou neřešených a neakceptovaných trestních oznámení na politiky či osoby veřejně činné, podané občany ČR včetně trestního oznámení z podezření spáchání trestného činu vlastizrady několika pravicovými politiky dávají tušit, že se ani touto kauzou nebudou příslušné orgány zabývat. Tím méně, že Havel je z pohledu jistých politických kruhů osoba naprosto nedotknutelná přesto, že to byl člověk nedůvěryhodný a vlastizrádný. Nečas, ubožák, je obětí vlastního ega a neskutečné polit ické naivity, muž, kterého by musel už soud první instance prohlásit za nevinného, neboť on za své činy zřejmě odpovědný není (za to mohou jeho partaj a jistá Nagyová, dnes Nečasová).

Z výše uvedeného vyplývá, že kauzy, které by pro nás ve vždy příkladných západních demokraciích byly předmětem tvrdého odsouzení včetně osobních důsledků, v české demokracii se mohou bez obav z následků trestního stíhání páchat takové skutky, jako tunelování, vyvádění financí do daňových rájů, podvádění, lhaní, krácení daní, amnestie, církevní restituce a další, ale rovněž nabádání a podněcování k válce či vlastizrada, jak výše uvedeno. Prostě, Česká republika je z tohoto pohledu pro takové činy a skutky „země přímo zaslíbená“!

Dříve, než se mi podařilo tento článek odeslat k publikování, dostala se mi informace, že se město Brno omluvilo Němcům za jejich odsun (dříve vyhnání): „Město Brno lituje odsun německy mluvícího obyvatelstva po druhé světové válce, kdy při pochodu z Brna do Rakouska zemřelo téměř 1700 lidí.“ Uvádí se to v „Deklaraci smíření a společné budoucnosti,“ kterou, jak uvedeno, schválilo brněnské zastupitelstvo. A tím se znovu dostáváme do situace, kdy brněnské zastupitelstvo, v němž se pro deklaraci vyslovili z&aacut e;stupci ANO, KDU-ČSL, Žít Brno a Strany zelených s podporou TOP 09, bez toho, že by měli od občanů města Brna mandát k takovému bezprecedentnímu kroku, dělá taková závažná rozhodnutí. Jak si mohou být tito komunální politici jisti, že s Deklarací souhlasí sta tisíce občanů Brna, za které oni vystupují a de facto jejich jménem vyhlašují takovou Deklaraci?

Je naprosto skandální, když za deseti milionový národ, bez mandátu a vědomí občanů, svévolně, neoprávněně, nesmyslně a proti vůli většiny občanů se omlouvá sudetským Němcům tu Havel, tu Nečas či Schwarzenberg, v neposlední řadě rovněž brněnské zastupitelstvo! To snad má být důkaz demokracie, nebo politické svévole, namyšlenosti, projev pocitu moci a nadvlády nad občany, ale také arogance, ignorace práv občanů, kteří jim dali mandát realizovat věci veřejné v zájmu občanů, nikoli v zájmů jejich! S tím už se opravdu nedá ani souhlasit a už vůbec ne smiřov at , že politici jsou už dnes tak „oprsklí,“ že čím víc a intenzivněji vidí především sebe, svoje zájmy a potřeby, dlouho nic a teprve pak je na řadě nějaký občan!

Vyvolané hlasování o nedůvěře (či důvěře) vlády B. Sobotky je sice z reálného pohledu nesmysl, nicméně nebýt toho, že má koalice jistou většinu, s hlasováním lze jen souhlasit. S poněkud jiným scénářem se opakuje situace, jaká nastala za vlády Nečase. Tragedií ovšem je, že i kdyby vláda padla, od té případně nové nelze bohužel, čekat nic lepšího, spíše naopak. A to je ten problém, který v současné době nemá řešení! Přesněji řečeno, řešení je, ale není zatím reálné!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře