Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lidé bděte! Benešovy dekrety budou za komunistického rozvědčíka Pávka dozajista zrušeny.

Poznámka CFP!: Není na co čekat. Masírka financovaná Sudetoněmeckým landsmanšaftem, běží na plné obrátky. Příhodnější konstelace již nikdy nebude. Fialový přítel Banderovců a potomků nacistů z landsmanšaftu v kombinaci s bezpáteřní loutkou těch, co jsou právě u moci to určitě prosadí. A budou se vracet majetky a bude se platit tučné odškodné. Ovšem platit budou ne potomci nacistů nám Čechům, Moravanům a Slezanům, ale platit budeme my jim. Přečtěte si další z celé řady "článků" na toto téma, tentokrát od nějakého studentíka, jak jinak než z nejmenované brněnské VŠ.

--------------------------------------

  • benesovy-dekrety-jsou-zbytecne-strasidlo-ktere-melo-byt-davno-zruseno
  • benesovy-dekrety-jsou-zbytecne-strasidlo-ktere-melo-byt-davno-zruseno

Benešovy dekrety jsou zbytečné strašidlo, které mělo být dávno zrušeno

K čemu jsou v současnosti Benešovy dekrety? Objektivně k ničemu. Zůstaly jen jako plevel v českém právním systému. Hodí se však politikům, aby skrz ně mohli ovlivňovat volby a hrát si na národní zachránce.

Česko-německé vztahy považuje většina lidí za urovnané. A je to z velké části pravda. Z obou stran už proběhlo mnoho aktů smíření a také byla uzavřena Česko-německá deklarace. V ní Německo přiznává svou odpovědnost za následky, které přinesla politika nacistů. Česká strana zase prohlásila, že lituje utrpení a křivd způsobených poválečným vyháněním, jakož i nuceným vysídlením Němců z tehdejšího Československa a lituje stejně tak nepotrestání excesů, které při vysídlování proběhly.

Dekrety bez významu, který přesto budí emoce

Přesto však stále odmítáme zrušit Benešovy dekrety, které jsou přitom právně vyhaslé a pouze zaplevelují naši legislativu. Hlavním důvodem hysterie kolem rušení dekretů je strach, že by sudetští Němci a jejich potomci získali právní nárok na zabavené a rozkradené majetky. To už ale nepřipadá v úvahu, ačkoliv by to někteří z nás považovali za spravedlivé. Navíc asi všichni víme, jak se nově příchozí osídlenci s nulovým vztahem ke krajině dokázali o tyto majetky postarat - velká část původních domů zmizela z povrchu zemského nebo jsou v dezolátním stavu.

Dalším důvodem je, že velká část lidí se vnitřně z Česko-německou deklarací neztotožňuje. Stále trvají na hloupém principu kolektivní viny, který byl dekrety uvalen na celé tři miliony sudetských Němců. A co je ještě horší, stále se najdou zastánci české lůzy, která po válce kradla a páchala násilí, kteří si stále stojí za tím, že msta na všech Němcích ber rozlišování viny či neviny byla správná. Benešovy dekrety jsou pro ně jakýsi symbol toho, že násilí, loupení a deportace byly oprávněné. 

Nástroj k manipulaci s voliči

Poslední důvod je čistě politický, kdy jsou dekrety využívány jako nástroj k ovlivňování voličů. S Benešovými dekrety jsou v politickém prostoru spojená známá protiněmecká klišé. Je to tradice už z dob komunistické vlády. Politici ale tohoto strašáka rádi živí dosud, protože na emoce funguje dokonale. Třeba Miloš Zeman i díky tomu vyhrál první prezidentskou volbu. Politikům se proto nehodí Benešovy dekrety rušit, když s nimi mohou manipulovat volby.

Co přinese zrušení Benešových dekretů

Pokud bychom Benešovy dekrety zrušili, přineslo by to hned několik benefitů. Česká strana by plně naplnila prohlášení v Česko-německé deklaraci zrušením dekretů, které omlouvají pachatele zločinů na Němcích ještě půl roku po konci války a přijala by určitou sebereflexi. Jako bonus bychom vzali politikům nástroj, který dokáže ovlivňovat volby. Německá strana a oběti odsunu by zase konečně získali jakési zadostiučinění, že na události spojené s odsunem nejsme hrdí, nehlásíme se k nim a způsobené utrpení i princip kolektivní viny považujeme za chybu předchozích generací.

Česko by se mělo od této hrozné zátěže oprostit. Je v zájmu nás všech, aby dekrety skončily na smetišti dějin.
BERND POSSELT

Co s historickou křivdou dál?

Přímé aktéry vražd, poprav, znásilňování, loupeží a mučení už bohužel nepotrestáme. Tyto činy však zapomenuty nebudou a dokud si nepřiznáme, že je nám to líto, s minulostí se nikdy nevyrovnáme. Je potřeba si uvědomit, že jsme se na několik měsíců snížili na úroveň těch, proti kterým jsme za protektorátu bojovali. Neštítili jsme se masových poprav a zřizování koncentračních táborů s nelidskými podmínkami. A to jen a pouze ze msty. Ne z touhy po spravedlnosti, ale touze po mstě a krvi. Čím dál více lidí si to uvědomuje, ale jsou zde tací, kteří nejen zločinů z minulosti nelitují, ale i dnes by se zachovali stejně. A to je i varováním, abychom se příště dokázali postavit i zlu z vlastních řad.

 Zdroj: https://medium.seznam.cz/clanek/jakub-kapanik-benesovy-dekrety-jsou-zbytecne-strasidlo-ktere-melo-byt-davno-zruseno-40913?utm_campaign=abtest244_hpdop_comments_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=1

+ BONUS -------------------------------------
 
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 iJS 2024-02-02 09:02
Tak uz zase
Máme na to prazindkym hrade Háchu 2.0.
.
Ano LIDE BDETE, -- J.Fucik Vás varoval.!
Citovat
#3 miroslav petr 2024-02-01 10:09
Dlouhodobě tvrdím, že mladí si sami kopou hrob. Touží po válce, která je za rohem, prahnou po bídě a hladu a skutečném otroctví. Kdo chce kam...
Citovat
#2 potkan 2024-02-01 05:17
Nepromlčitelné válečné reparace němci za WW2 nebyli vyplaceny, či snad jen 0,02 čímž to inuznali ale nesplnili závazek. Dnes snad 15. biliónů a případně s klasikou úroků neplnění až 60? A zase by se tady pakovali nároky potomci těch zákonně vysídlených a náhrady vypořádání za co kde? To je hodně nestravitelný blbý guláš co nám dávají papat bez jasných nároků svými zvůlemi. Bravurní ohýbači čehokoliv s nemalými až lidsky když bereme v potaz okolnosti ažnevyčisliteln ými škodami o morálce v souvislosti s řekněme invalidními tezemi nemluvě. Korupčníci mocenckého strojku na vydaných jim zvůlim. Hanba
Citovat
#1 potkan 2024-02-01 05:02
Benešovi dekrety byli prováděcí předpis rozhodnutí poválečného uspořádání rozhodnutím velmocí a recipročně vysídlení měnit je tedy výsměch 640 000 mrtvých u nás navíc v protektorátů mimo fronty bojů. Na základě čehož to bylo jejich uzurpací kdy oni za WW2 byli tady z toho vyjmuti a tedy vyhození dveřmi by snad teď vlezli oknem? Tam by měla být trvalá platnost garance vítězných mocností ale víme jak to točí vlastizrádci.
Citace
Vážení spoluobčané,

v době nedávné jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, tj. dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 - 1939. Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z 2. světové války, zanechávám vám odkaz, ve kterém vás varuji před možnými pozdějšími požadavky na znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti. Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války budou s odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné. Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou "čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovati o odtržení Slovenska od Čech. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigua Masaryka a jeho spoluzakladatel e Milana Rastislava Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost, a potrestejte všechny případné vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

Váš Edvard Beneš.
Neměli by to zaměňovat lhavostí v již značně havarovaném korporátu na zaříznutí všech takřka v roli "poddaných spíše jak funkčně zaměstnaců voličů dělající si své zvůle cizích zájmů. Hnus ve stavu zrodu a ani jim ze sebe není blbě parazitací?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře