Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ve Zlíně se stále Vak tuneluje

Ivo Bubeník

V roce 2004 zrozená kauza ohledně Vak Zlín, dovolující Veolii pobírat slušné zisky stále
pokračuje. Soudy uznané nezákonné ovládnutí provozu vodovodů a kanalizací na Zlínsku Veolií jakoby v ČR neexistovalo. Podrobnosti lze nalézt
na www pravdaovodě.cz.

  • ve-zline-se-stale-vak-tuneluje

Celkem třikrát za půl roku již Okresní soud odložil líčení ve věci o provozování zlínských vodáren. 18. ledna padl další známý termín a tak hlavní líčení je nařízené na 15. a 16. března 2018. Zda se veřejnost dočká konečně dalšího spravedlivého verdiktu, že společnost Moravská vodárenská z koncernu Veolia provozuje neoprávněně zlínské vodárny není zaručeno.

Právníci Veolie zřejmě vsadili svou soudní obranu podle českého pořekadla: 100 x nic umořilo vola. A Zlínská radnice čeří vodu dál. Původně ostré tvrzení vedení Zlína, že voda je dražší i kvůli čističce v Otrokovicích vzalo za své. „Zkušení“ politici následně vyrukovali s tím, že je třeba změnit solidární vodné a stočné, aby prý mohl kubík vody zlevnit o 2 koruny. Proč však regionální tisk i ČT v téhle oblbovací šarádě opomíjí fakt, že se zde stále tuneluje?

Navzdory usnesení Vrchního soudu v Olomouci z roku 2016, o valné hromadě z roce 2002 „ že smyslem celého procesu akcionáře bylo umožnit třetí osobě získat většinu ve společnosti a poté dosáhnout přijetí navrženého provozního modelu“. Ale považte! Rozhodnutím rozhodčího soudu zahájeném žalobou Moravské Vodárenské vůči společnosti VaK Zlín v loňském roce bylo určeno, že smlouva o prodeji části podniku ze dne 30. 4. 2004 mezi VaK Zlín a nynější Moravskou vodárenskou je platná!

A tak „zřizování“ společností od Jižní přes Zlínskou a posléze Moravskou a.s. se opravdu zatím vyplácí. K pochopení kdo podvádí ovšem není třeba ani doktorát ani novinářská fakulta. Velká škoda, že tuto kauzu nevyšetřují Švýcaři. Dávno by vynesli rozsudek, že Francouzi rýžují neoprávněně, že poškození jsou opravdu akcionáři tedy obce a Zlín a hlavně 100 000 obyvatel regionu. Tímto jen konšelé i média ukazují, že zde platí zákon džungle, který MoVo a Veolii zatím dokonale vyhovuje.

A o tomhle mafiánskému systému podnikání jsme opravdu v listopadu 1989 snili?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře