Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vakcína nám ujela u Jevan?

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Ivo Bubeník

Od května proběhly v tisku zjevně nezajímavé zprávy, např v HN,

  • vakcina-nam-ujela-u-jevan

https://archiv.ihned.cz/c1-66769890-vakcina-proti-covidu-19-by-se-mohla-vyrabet-u-prahy

že vakcína proti covidu-19 by se mohla vyrábět i u nás. S tímto záměrem koupila menší Americká biotechnologická společnost Novavax firmu Praha Vaccines, původně Sevac. Majitelem továrny byla poslední tři roky indická společnost Cyrus Poonawalla Group. Američanům ji nyní odprodala za 167 milionů dolarů (přibližně 4,1 miliardy korun). Novavax má ambiciózní plány a vakcínu by chtěl začít vyrábět ještě letos. Firma je tak připravena ještě letos vyrobit 100 milionů dávek a přes miliardu příští rok.

Trocha historie:

Po 1.světové válce vznikl v Bohumili Státní zdravotní ústav Československé republiky. Měl vyvíjet a vyrábět séra a očkovací látky a kontrolovat kvalitu potravin a léčiv. Po druhé světové válce se Státní zdravotní ústav přesunul do Prahy a v Bohumili zůstala jen jeho část vyrábějící séra a očkovací látky, která fungovala pod jménem Biogena či později Sevac.

Po „slavné“ sametové revoluci bylo rozhodnuto o výstavbě závodu na zpracování plazmy. Ten však nebyl nikdy dokončen a v roce 2001 výrobní areál zakoupila americká společnost Baxter. Nápad vybudovat národní centrum pro zpracování krevní plazmy už stál státní pokladnu téměř miliardu korun. V roce 1998 (za Zemana 1998-2002) někteří odborníci upozorňovali, že národní továrna, která dokáže zpracovat 120 tisíc litrů plazmy ročně, nemá ekonomické opodstatnění.????? Zemanova vláda v březnu následujícího roku rozhodla, že strategický podnik, který měl původně zůstat ve státních rukou, raději prodá!!! Nenašla však kupce a na jaře roku 2001 poslala podnik do likvidace. V květnu koupila areál soukromá realitní firma Firenzia Shelf a už v prosinci ho prodala americké skupině Baxter. Národní projekt tedy zkrachoval a stát si připsal dluh na svůj účet. Z větší části ty peníze už neuvidí, a zaplatí je tedy občané. Firma Baxter získala Sevac v dražbě za 112 milionů. Od tohoto roku až do roku 2015 probíhala v závodě výroba vakcín proti chřipce. Po ukončení výroby vakcín v evropské divizi firmy Baxter, byla společnost ve vlastnictví Cyrus Poonawalla Group, největšího výrobce vakcín na světě. Společnost Serum Institute of India se koncem května 2020 rozhodla prodat bohumilský závod Americké společnosti Novavax.

Jak je vidno polistopadoví politici jako Klaus či Zeman postupovali opravdu „hospodárně a efektivně“ a lépe než komunisté. Např. případy zašantročení profitabilního kapitálu republiky jako Rakony, Barumu, Škody, Pojištoven a bank za pakatel cizině není třeba dál zdůrazňovat a rozvádět. I případ Sevacu či Praha Vaccines není jiný, když firma (strategického významu) skončila zcela zbytečně v cizích rukou.

NOVAVAX CZ a.s.

se na svých webových stránkách chlubí, že už získal kontrakt Ministerstva obrany USA a že 25.8. dokonce proběhla schůzka vlády a zástupců firmy. Přítomni byli premiér společně s dnes odvolaným ministrem s  R. Prymulou. Premiér závěrem řekl, že chce s NOVAVAX diskutovat a případně uzavřít smlouvu.

Jaký konečný efekt či prospěch  bude mít ČR a její dnešní pacienti s Covid-19 není známo. Zatím se řeší nový ministr. Snad se někdo z „chytrých“ novinářů třeba ti z Blesku někdy na to premiéra zeptá. Profesorský „blbeček“ Moravec v ČT vyšetřuje ministra Prymulu jako stbák a předvádí své oblíbence a podporovatele globalismu, militarizace, ale na krizové problémy či důležité info jako by byla vakcína se neptá. V tyto dny ovšem pražský podnikatel organizuje zájezdy „Sputnik trip“ do Ruska – na očkování proti koronaviru. Je jisté, že Rusko je mnohem dál než my a i nadace globalisty Gatese má možná smůlu. Zatím je jasné: Nám ostatním u Jevan asi ujel vlak a na podvodný Covid, vytvořený elitou, můžeme tak užívat Pelargonii nebo nyní Trumpem doporučované CoronaFlakes.

 

Facebook komentáře