Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

ČT se asi potopí sama

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Nedávná nestoudná promluva v Parlamentních listech šéfa zpravodajství pana Šámala opravdu naznačuje, že tvarůžkovatí. Lidem je na zvracení, ale ČT si i po 25 letech keců, mele svou.

Jelikož jsem také nespokojen s ČT a podporuji snahu senátora Velebu, pokusil jsem se zamyslet jak mediálního molocha přetrumfnout a dospěl jsem k jedinému možnému řešení. Televizi dočasně nesledovat! Vím, zní to jako pitomost, ale zatím jiné řešení jak ovlivnit lhaní a překrucování faktů v ČT nevidím.

 

Za komunistů jsem se na TV zprávy také „téměř“ nedíval, neposlouchal jsem žádnou stanici  Československo , poté  normalizační Hvězdu, a jak se dobou překřtívaly. Zato jsem poslouchal  denně a už od dětství  RFE-Svobodnou Evropu, Deutsche Welle, Hlas Ameriky , Londýn.  Mám tedy jakousi  zkušenost s manipulací.  Až dnes ovšem přiznávám, že jsem se v jednom naivně mýlil.  Ne proto, že propagandu RFE „řídila“  CIA. Týkalo  se to falešné prezentace dějin a vůbec politiky   USA. Byla to tehdy  stejná  Americká propaganda, jako ta dnešní, kterou papouškuje ČT.

  • ct-se-asi-potopi-sama

 

Pro porovnání  jak nahlížet  na tisk či média uvádím,  že sám Thomas Jefferson, 3. president Spojených států amerických (1801-1809) prý ztratil iluze o americkém tisku, který kdysi chválil, než jej poznal, že napsal: „lidé, kteří nikdy nečetli noviny, jsou na tom lépe než ti, kteří je čtou. Je lepší, vysvětlil Jefferson, být ignorantním, než být nesprávně informován“. 

A něco podobného je to se sledováním zpravodajství ČT, které je tak diametrálně odlišné od jiných zpráv na internetu. Jinak řečeno je úlisné k západu či US politice.  1.dubna jsem na obrazovce   CT24 neviděl jen Bruselského zpravodaje uvádějící  jednání  Irán-západ, ale také transportéry NATO směřující do Bavor. Měl jsem za to, že už chybělo  velmi málo a redakce by  velmi ochotně zařadila velebený přesun vojáků NATO i do předpovědi počasí.

Poslední kamínek do mozaiky,   která posílila   mou představu jak přechytračit ČT a jejich dnešní  hlásné trouby mi před časem dodal  novinář  a analytik Chelemendik. http://svobodnenoviny.eu/analytik-chelemendik-nam-vsem-poradil-jak-odstavit-od-moci-velka-media-ktera-nam-lzou-a-manipuluji-je-to-jednodussi-nez-si-myslite/

„To nejlepší, co se dá udělat pro revoluci v médiích, je přestat se dívat na televizi“. Konec citátu.

 Ač  vítám  a chápu na internetu ostře kritické a  pravdivé  komentáře vůči ČT,  mám přesto pocit, že je to mnohdy už  zhola zbytečné, neboť  je to marné s ČT polemizovat.  Proti  vševědce Tvarůžkové,  pseudohistorikům  či  osvícené kontrolující a „podplacené  Radě nebo manipulátorovi a lháři Šámalovi“ není zatím šance.

Od  zpravodajství  ČT proto nečekám, že se stane zázrak a přiznají ONI nebo přizvaní „nestranní experti“  pravdu  o  hospodaření  státu, o dalším  zadlužování, zahraniční politice  či ceknou něco proti zájmům USA a spojencům. Nedej bože pak i fakt, že by občas lidem připomněli, že velebené USA mají ve světě už rekordních 1000 vojenských základen.

Dokud se senátorovi Velebovi, nové Radě či poslancům  nepodaří prosadit změny  k lepšímu, máme jedinou možnost. Nesledovat  jejich propagandu. To přesně odpovídá myšlence  a  mínění  prezidenta Jeffersona o tisku.

Pak si může ČT žvanit  co chce. Bude ji sledovat  jen mizivá sorta naivních diváků a pražská kavárna.  Klesající sledovanost zpráv snad pak donutí vedoucí elitu se zamyslet, zda nebude lepší předkládat pravdivé a objektivní zpravodajství a ne jen protiruskou či proamerickou propagandu  nebo velebit úspěchy vlády. Zatím je však naděje nejistá.  Jedna  režisérka  totiž  chystá natočit 13 dílný (tuze potřebný a jistě chybějící)  seriál  „financovaný ČT“ o našich filantropech, či bohaté elitě.

Proto sleduji zpravodajství RT!  

Facebook komentáře