Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vypni telku, zavři noviny a začni psát své vlastní dějiny

  • barcelona_protesty
Co se děje na náměstí Puerta del Sol v Madridu?

Přinášíme vám text, který byl přednesen na Všeobecném shromáždění lidí protestujících na náměstí Puerta del Sol v Madridu v pátek 4. června 2011 a který je výsledkem sepsání zásadních myšlenek několika jednotlivci. Text se četl celé odpoledne a večer ve vagónech madridského metra.

 

Na podobnou akci vás všechny vyzýváme (běžně to bývá odměňováno skutečně hlasitým potleskem). Také vás nabádáme vytisknout si znění prohlášení do plakátovací formy a šířit jej po vašich obytných čtvrtích, internetem či jakoukoliv jinou formou!

Už nesvítíme na titulních stranách MÉDIÍ

Před týdnem jste nás měli rádi za to, co o nás psali média, a dnes nás kritizujete za to, co vám namlouvají tytéž média. Sociální problémy, které nyní využívají, aby nás delegitimizovali, jsou tytéž, které existovaly hned v prvních týdnech okupace náměstí, tytéž, které vás a nás trápily dávno předtím, než jsme přišli na Sol, tytéž, kvůli kterým zde stále bojujeme.

Požadujete od nás ŘEŠENÍ

Řešení, které na tyto problémy požadujeme, je pořád to samé, jako když jsme sem přišli: přímá participace všech osob na vytváření nezbytných společenských změn.

VŠECHNY OSOBY

Žena v domácnosti, jejíž práce není oficiálně uznána jako práce. Osoba, která podstupuje násilí za to, že má jinou sexuální orientaci. Živnostník, který byl vystěhován a nadále musí splácet hypotéku. Přistěhovalkyně, od níž žádají papíry, aby dostala práci a práci, aby dostala papíry. Student či studentka, jejichž jedinou budoucností je stipendium, které mu /jí nikdy neumožní osamostatnit se. Osoba, kterou systém diskvalifikuje a snaží se zatajovat její existenci a odsuzuje ji na zneviditelnění. Trhovnice, která si nedokáže zajistit střechu nad hlavou. Dělníci a jiní pracující, kteří musí pracovat celé hodiny přesčas bez nároku na zaplacení pouze ze strachu, aby nepřišli o práci ...

STRACH

My všichni, kteří z jakéhokoliv strachu nejsme svobodní, všichni jsme odlišní, ale spojuje nás stejný strach. Na náměstí Puerta del Sol jsme společný strach nahradili společnou podporou. Sjednotili jsme naše zápasy, abychom porazili strach, který na nás uvalil systém. To vše však vyžaduje čas.

ČAS

Přijali jsme za vlastní jejich shon, jejich tempo, jejich podmínky. Stačilo. Budeme kráčet pomalu, protože kráčíme daleko. Kráčíme pomalu, protože chceme jít všechny a všichni dohromady. Kráčíme pomalu, protože to chceme udělat dobře. Kráčíme pomalu, protože cesta je stejně důležitá jako její vyústění.

CO SE tedy změnilo?

Že jsme dospěli, že jsme v každé jedné čtvrti a obvodu, v tisících míst po celém světě, že jsme ještě více rozhořčené a rozhořčeni a o to více vzájemně spojeny a spojení, že jejich lži nás nezaslepují, že jejich manipulace nás znezastaví, že jejich násilí v nás vyvolalo o to větší sílu, a že oni nás nyní zastupují mnohem méně než kdykoli. Že přestože už nesvítíme na titulních stránkách, ale konečně sami píšeme první stranu svých vlastních životů.

VYPNI telku, ZAVŘÍT NOVINY A začni psát SVÉ VLASTNÍ DĚJINY, KTERÉ JSOU ZÁROVEŇ dějiny všech!

Přeložila Silvia Ruppeldtová (utopia.sk)

Zdroj: acampadasol http://madrid.tomalaplaza.net/2011/06/03/% C2% BFque-esta-pasando-en-sol /

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 VĚRA PARÝZKOVÁ 2017-08-25 17:53
Neměli bychom se nechávat zastrašovat, často píši na fb ať lidé nereagují, protože tímto zastrašováním je už jenom krůček k obrovské manipulaci s ustrašeným stádem, zahnaným do kouta.S takovými vyyděšenými ovcemi se velmi snadno manipuluje a o to jde všem oligarchům, posluhovačům režimu, kteří vlastně ani nevědí, chudáci, že i nimi je manipulováno.On i jsou ochotni nás prodat a nechat masakrovat politicky i fyzicky kvůli svému vlastnímu pohodlí, svému dobře naplněnému korýtku a učitě i příslibu, až to tu padne, že oni s budou mít dobře. Ale něco za něco, že?Takže, NEREAGOVAT NA PROPAGANISTICKÉ A ZASTRAŠUJÍCCÍ VIDEA!!!I na fb a jiných sociálních sítích jsou provokatéři a ti mají za úkol podávat raport nadřízeným, jak to funguje.Zatím se jim to daří, proč? Tomu já nemohu rozumět, protože k této skupině, která vyděšeně a i agresivně reaguje. prostě nepatřím.Takže, NEREAGOVAT NA PROPAGANISTICKÉ A ZASTRAŠUJÍCCÍ VIDEA!!!I
Citovat
#1 jarek1020@seznam.cz 2017-02-09 23:30
Nastolování objektivních problémů je velice potřebné. Ovšem štvavá kritika bez návrhů nebo nástinů realizovatelnýc h řešení utvrzuje primitivní dav (říkám jim "čtenáři Blesku") k chování a jednání naznačeným, v podstatě anarchistickým, směrem. Právě to vede k situaci, kterou jistě nemají CFP jako program: demontáž demokracie, vznik a preference obskurních skupin či dokonce volebních subjektů, které nemohou či nechtějí spolupracovat, protože "každý chce být šéfem", uzavírání doslova pitomých a v důsledku zcela neživotných koalic ne "pro něco", ale "proti někomu". To může být podkladem pro fašizující tendence a "vládu silné ruky" v politickém a obecně veřejném životě.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře