Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vojtěch Navrátil: V Bruselu se narodil ekonomický bratříček politické korektnosti (+video)

  • Barnier
Politická korektnost začala zaplevelovat nejprve USA a pak i neamerický svět ve druhé polovině 20. století. Její kritici jako třeba Anthony Browne ji popisují jako „ideologii, která klasifikuje určité skupiny lidí jako oběti, jež potřebují ochranu před kritikou, a jejíž příznivci věří, že jiný postup nelze tolerovat".

 

Ve světle (či spíše tmě) pokračující dluhové krize se tento princip rozšířil ze skupin obyvatel do ekonomické sféry na státy jako instituce. A tak se ve čtvrtek 20. října 2011 dočkala politická korektnost svého mladšího sourozence.

Šťastným otcem se stal francouzský eurokomisař pro vnitřní trh a služby Michel Barnier. Ten se v reakci na neustále se zhoršující rating mnohých členů eurozóny (a nejen jich) zachoval naprosto politicky korektně. Podle hesla „hlavně o tom nemluvme a žádný problém nebude existovat" plánuje ve svém připravovaném návrhu změn pravidel fungování ratingových agentur prostě a jednoduše zakázat zveřejňovat ratingy zemí, které mají čerpat pomoc z tzv. eurovalu (EFSF).

Jak by tohoto absurdního a v realitě globalizovaného světa neuskutečnitelného plánu chtěl dosáhnout, jsme se zatím nedozvěděli. Tuší Barnier vůbec, že existuje internet či satelitní televize, kde by se investor mohl dozvědět pravdu? Myslí si, že drahná většina investorů nad svými investicemi uvažuje, a pokud se jim nedostává relevantních informací, tak neinvestují?

Nevíme ani to, jakých trestů by se dočkali hříšníci, kteří by si na webových stránkách oněch ratingových agentur „nebezpečné" informace nalezli a šířili je. Ale muselo by se trestat přísně, velmi přísně, jelikož více jak 66 let trvající mír v Evropě by byl v důsledku takového činu vážně ohrožen!

Tak se zrodil mladší sourozenec politické korektnosti. Zásluhou Evropské komise má před sebou vidinu dlouhého vegetování na přístrojích zdánlivě udržujících jej při životě.

zdroj

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře