Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vládní kovidový teror dosahuje netušených hloubek.   

Studenti středních zdravotnických škol a vyšších odborných škol, kteří se do března nenaočkují proti koronaviru, budou muset nejspíš přerušit či ukončit studium.

Důvodem je vyhláška přijatá ještě minulou vládou, která jim nařizuje povinné očkování, aby mohli chodit na odbornou praxi do zdravotnických či sociálních zařízení. V podobném problému se nachází i studenti medicíny.

  • vladni-kovidovy-teror-dosahuje-netusenych-hloubek
Propuštění z práce za nedodržení  nové vyhlášky hrozí policistům, zdravotníkům, hasičům a dalším členům integrovaného záchranného systému – IZS. V případě nezrušení této nesmyslné vyhlášky, která byla schválena ještě za Babišovy vlády, hrozí vážné problémy IZS systému.
 
Také z tohoto důvodu se skupina senátorů v čele s Jiřím Růžičkou (nestraník za TOP 09 a STAN) rozhodla podat ústavní stížnost na vyhlášku bývalé vlády o povinném očkování pro vybrané skupiny lidí.
 
„Návrh k ÚS podáváme s odůvodněním, že v některých bodech jednak porušuje ústavu, jednak v některých bodech Listinu základních práv a svobod a pak porušuje i zákon o ochraně veřejného zdraví. Proto si myslíme, že zde existují pádné argumenty. Pak je úplně jedno, jestli by se to mělo týkat vybraných skupin nebo věkové kategorie, prostě pokud to porušuje Listinu práv a svobod, tak to porušuje úplně všechno,“ uvedl Růžička.
 
Mnozí politici předpokládají, že vyhlášku Ministerstva zdravotnictví o povinném očkování nový ministr zruší, protože je zcela zjevně protiústavní (zákon zmocňuje ministerstvo k vyhlášce pouze v případě, že očkování zamezuje šíření, zde maximálně omezuje). Pokud tak neučiní, učiní tak Ústavní soud,“ domníval se senátor za Liberecko a starosta Chrastavy Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj). 
 
Zajímalo mne jaká je situace v zahraničí. V USA vydal podobnou vyhlášku prezident Biden a jeho vládní tým. Výsledek? Nastala vlna propouštění neočkovaných zdravotníků a dalších skupin lidí.
 
Dnes se situace mění. V USA se stále více firem a nemocnic distancuje od povinného očkování svých zaměstnanců. Důvodem je nedostatek zaměstnanců a soudní napadení nového nařízení.
 
Minulý týden společnost Amtrak zrušila povinnost očkování pro své zaměstnance – jedná se o poslední takový případ. Z více než 17 000 zaměstnanců společnosti Amtrak zůstává neočkovaných přibližně 500. Generální ředitel společnosti Amtrak William Flynn ve zprávě pro zaměstnance uvedl, že náhlá nepřítomnost mnoha zaměstnanců způsobila narušení provozu. Podle zásad společnosti měli být zaměstnanci plně očkováni nebo měli mít neplacené volno do 4. ledna.
 
Společnost AdventHealth na Floridě, která má přibližně 83 000 zaměstnanců, již počátkem tohoto měsíce zrušila povinnost očkování. Síť nemocnic a péče se odvolávala na nedávná soudní rozhodnutí, která zrušila federální povinnost očkování.
 
Společnosti Tenet Healthcare, HCA Healthcare a Cleveland Clinic také nedávno oznámily, že z důvodu nedostatku pracovních sil ruší povinnost očkování. Tři poskytovatelé zdravotní péče spolu s AdventHealth provozují 300 nemocnic s více než 500 000 zaměstnanci.
 
Začátkem tohoto týdne odhlasovala školská rada Los Angeles Unified School Board odklad povinného očkování žáků z ledna 2022 na podzim 2022.
Podle zpráv by tuto povinnost nesplnily desítky tisíc studentů, což by znamenalo, že by se nemohli účastnit výuky.
 
Ani na domácí frontě se nepřestává bojovat.
 
Právník z Trikolory Jindřich Rajchl hlásí do světa, že se zrodilo velké vítězství. Dokonce tak veliké, že si otevře lahev vína. Toto velké vítězství se prý týká otázky povinného očkování policistů. Vedení policie se prý shodlo, že odmítnutí očkování proti covidu nemá být důvodem k vyhazovu z policejního sboru.
 
Rajchl věří, že tímto je otázka povinného očkování policistů proti nemoci covid-19 vyřešena. Teď je podle něj čas čelit povinnému očkování u dalších profesních skupin. Právník nepochybuje, že i tam bude dosaženo podobného vítězství jako u policistů.
 
Co napsat závěrem? Vydržte! Data z USA i domácí fronty ukazují, že je zde stále naděje a vyhazovat se prý nebude.
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře