Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zavedou vás k jeskyni, ze které za soumraku netopýři vylétají.

Přemek Horský

Ve válce a zejména v té informační musíme být vždy ve střehu a být opatrní. Nedat se strhnout nějakou informační vlnou je základ takové opatrnosti. Protože vězte, že vy nejste ti, kteří tuto vlnu řídí a nevíte, kam vás může donést. Řízení je proces informační a je nutné znát, jak takové bezstrukturní řízení probíhá.

Protože mám rád hypotetické příklady, jeden si uvedeme.

  • zavedou-vas-k-jeskyni-ze-ktere-za-soumraku-netopyri-vyletaji

Představte si, že jste se chopili informačního řízení jedné světové pandemie nemoci Idiot 22. Máte jednu, nebo více jeskyní s Idiotem, kterou pochopitelně nechcete ukázat, případně chcete, ale až někdy v budoucnosti, kdy se vám to bude hodit k likvidaci starých struktur a nástrojů řízení. Prvně dobře víte, že jakýkoli proces nemá pouze jednu variantu vývoje, ale je mnohovariantní.

Musíte tak být připraveni na různé varianty a zachovat si nad každou informační kontrolu. Třeba metodou kontroly pozice a opozice, neboť tlak vyvolává protitlak a ten musíte mít také pod kontrolou. Takže nechcete, aby se na jeskyni přišlo. Uvědomujete si, že žijeme v době internetu, sociálních sítí a mainstream nemá již monopol na šíření informačních polí.

Zkrátka žijete v době, kdy se snadno rozkecá cokoli. Jelikož je chování viru a vývoj pandemie zvláštní (aby ne), vyvolá to hned spekulace o jeho umělém původu a dokonce se najdou ne nevýznamná výzkumná centra a vědci, kteří to tvrdí. To vy dobře víte, ta jeskyně je vaše. Ale na to jste připraveni dopředu. Proto na začátku padne něco o jeskyni ve městě Buu-čel, ale Idiota máte ve sluji Dedrik.

Trochu se nechají provětrat spekulace a pak šlus. Naráz taková debata snad ani nepatří do slušné společnosti a kdo plácá něco o umělém původu Idiota je konspirátor, blázen, blbec. Mainstream zná jen jeden narativ a ostatní je tabu. Ale ty spekulace tady už jsou a nejsou postavené na vodě. Nejde jim zamezit, ale lze je řídit.

Takové tabuizováni naopak ještě podezření zesílí, protože odpíraného chleba největší krajíc. A to chcete. Necháte všechny pořádně vydusit a ještě je frustrujete, když se jim smějete do obličeje, že jsou vymatlaní konspirátoři. A až přijde čas, vytáhnete informační bombu a jednoho obětního beránka. Jedna velevážená tajná služba tvrdí, že laboratorní původ je pravděpodobný a jeden nenáviděny pán a symbol všeho idiotského trápení pán Gauči sponzoroval tu jeskyni ve městě Buu- čel. A hrr na ně, lidičky.

Zdroj: FB Přemka Horského

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře