Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

První vězeňský poslanec Škárka, aneb Trombóza trojkoalice...?

  • barta_skarka
Rozsudek soudce Obvodního soudu pro Prahu 5 Jana Šotta zvedl emoce. Najvíc u obviněných Bárty a Škárky. Ten mladý muž ve slušivém taláru dával všem jasně na vědomí, že svůj flek má doživotně. Možná ho dojal Bárta svým slzavým údolím. Mě si získal tím, že upozornil orgány činné v trestním řízení na prošetření údajného podvodu Kristýny Kočí.

Zatímco Jaroslav Škárka, obviněný za přijetí úplatku, co paradoxně podal na Bártu trestní oznámení, byl nepravomocně odsouzen za podvod natvrdo na tři roky do vězení, jeho protivník Vít Bárta dostal za dávání úplatku „jen“ 18 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky. K tomu si Škárka vysloužil navíc i 10 let, během nichž nesmí vykonávat funkci poslance. Má na to pan soudce nárok? Holt, Škárka vytvořil Věci veřejné a soudce Šott mu z nich udělal Věci vězeňské...

Prý lze překvalifikovat přijetí úplatku na podvod, ovšem zřejmě není možné, alespoň česká Ústava s tím nepočítá, vyloučit na 10 roků Škárku z politické činnosti. Co tedy říká Ústava? Mandát poslance podle ní zaniká odepřením slibu nebo složením slibu s výhradou, uplynutím volebního období, vzdáním se mandátu, ztrátou volitelnosti, rozpuštěním Sněmovny nebo vznikem neslučitelnosti funkcí, tedy situací, kdy by se poslanec stal senátorem nebo prezidentem. Tajnůstkář Škárka; o svém snu o Hradě mlčel... Žádnou jinou okolnost zániku mandátu poslance Ústava neuvádí.

Proberme si obvinění. Oba protagonisté měli malér s tím, že jeden úplatek nabízel, zatímco ten druhý ho přijal. Tvrzení proti tvrzení, přičemž na straně Škárky je corpus delicti – 170 tisíc Kč. Musíme si nahlas říct, jestli šlo u Bárty o nepřípustné podplácení, Tento politický koumes dokázal svým miliony vytvořit z Věcí veřejných zprivatizovanou firmu a ještě zvládnout pózu altruisty a filantropa, jenž rozdává šlechetné finanční dary.

Kdyby neprivatizoval touhu voličů po změně, nemusel by si předplácet ani ministerskou pozici, ani loajálnost členů VV. Přemluvte bábu. A nemuselo by vzniknout občanské hnutí: "Vraťte nám stát", jež by požadovalo zřízení občanské parlamentní komise pro vyšetření napojení organizovaného zločinu a tzv. kmotrů na politiku, veřejnou správu a justici.

Pokud by ale vše zůstalo a nepravomoc se změnila v pravomoc, Škárka by odmítl odevzdat svůj poslanecký mandát, což může, ocitl by se jako poslanec v opravdovém vězení, s nefalšovanými mřížemi a Janouškem za zdí. Jeho cela by hypoteticky byla vybavena unikátním zařízením, s jehož pomocí lze realizovat tzv. telemost, kdy by seděl v cele před kamerou. Na stolech by byly umně skryty mikrofony, pro Věci veřejné pod dohledem ABL to není problém. Všemu by vévodil jeden telefon s tlačítkem „Připojit“. A obří obrazovka. Ta by přímým přenosem hlasování přenášela do Sněmovny, kde by bylo totéž vybavení.

A pak by se hlasovalo, a když přišel pan poslanec Škárka na řadu, dal svůj hlas přeběhlíka. Komu...? Nanejvýš by mohl mít strohé vězeňské prostředí zlidštěno kyticí, ubrusem a naaranžovanou ošatkou s umělým ovocem. Nic jiného by justici nezbylo, pokud by nebyla včas upravena naše Ústava. Škárka by nemusel lepit pytlíky, jelikož poslanectví by mu dál zůstalo jako práce. První dva roky trestu by měl plat kolem 60 tisíc měsíčně, krát 24...

Za dobré chování by mu zbytek trestu odpustili. S prezidentskou milostí by na rozdíl od Bárty nemohl počítat. Pan Klaus dal několikrát najevo, že Bárta je sympaták. Ten to asi cítí a vnímá, proto se zatím poslaneckého mandátu zabvit nechce. Navíc, kdo ze zbylých členů Věcí veřejných by se chtěl zbavit "zlatého vejce" Bárty. Stačilo říct "beránku, oteřes se"... Mezi námi, asi nejspravedlnější by byl trest osmi roků natvrdo pro postpuberťačku Kočí, zjevnou podrazačku...

Bavíme se o prkotinách, zatímco to podstatné je, jak se rozhodne premiér Nečas. Jestli bude dál pokračovat ve vládě trojkoalice i přesto, že koaliční partner má dva členy, včetně exministra dopravy, kteří byli odsouzení za prokazatelný trestný čin. Vzhledem k tomu, že Nečas hájí i Vondru, jenž se patrně dopustil též trestného činu, když nezvládl audiovizuální pletichy za 388 milionů v akci Promopro, lze těžko uvažovat, že by na něm zanechali odsouzení Bárta a Škárka, byť ještě nepravomocně, nějaké negativní stopy.

V trojkoalici jakbysmet. Vláda s oficiálními kriminálníky, byť zatím nepravomocnými, to tady ještě nebylo. Přestože už chytla zhoubnou plíseň a trombózu, zánět hrozicí amputací a smrtící embolií... Už dnes se trojkoalici říká Augiášův chlév, s inzerátem: Hledáme Hérákla. Zn. Okamžitě... A v Marseille místní Front de gauche pour changer d'Europe (Levicová fronta pro změnu Evropy) dokázalo na jednu výzvu svolat manifestaci; demonstrovalo na 250 tisíc nespokojenců, přičemž zpívali Internacionálu. A tak to už tady fakt dlouho nebylo...

Inu, že by si Bárta, co si předplatil křeslo ministra dopravy, pomohl dalšími miliony i tentokrát? John přece soudci Šottovi řekl do očí, že jeho pětistovka se rovná Bártově pěti milionům... Chudáček, jak si myslí jeho teologická manželka; trestat někoho, kdo jiným pomáhá... no, hnus... Věci veřejné na dně aneb Veřejné jsou i děvky prodejné…?

Další kulišárna Věci veřejných aneb Mejdan na pokračování…?

Vít Bárta; Ferda Mravenec - práce vše druhu…

Jsou Věci veřejné podle Kočí opravdu jen „ti naši pičusové“…?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře