Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jde o prkotinu ale PROČ nemají 100 %?

Výsledky hlasování jsou sečteny, vítěz si všímá o kolik dostal hlasů více než minule, druhý tedy poražený, co prý ale neprohrál zase vidí jen ten malý rozdíl proti vítězi a každý z nich si namlouvá, že jemu hozené hlasy byly jen a jen pro něj. Realista by si měl alespoň v duchu uvědomit, že dostal i hlasy jen a pouze PROTI druhému, a KOLIK bylo těchto by bylo velice zajímavé vědět.

  • jde-o-prkotinu-ale-proc-nemaji-100

Inu zejména u toho druhého, „neporaženého“ by to mělo rezonovat. Jeho heslem byla ZMĚNA. Voliči to uchopili nejspíše tak, že tou změnou má být jediná skutečnost a to výsledek jen ne prezident Zeman. Jak řekl premiér u pana Soukupa, na té straně změny mohl být Mickey Mause a ty hlasy co dostal pan Drahoš by taky dostal. Nebo pan Jaroslav Plesl na Parlamentních listech uvedl „Tolik jako Drahoš by dostal i papírový pytlík..“

Ono bude poctivé si přiznat, že i prezident Zeman jistě dostal hlasy ne pro něj ale proti tomu co předvedl protikandidát a jeho kamarila. Tedy ono hlasování prostě potvrdilo jen a jen to, co je všem všeobecně známo. Občané jsou rozděleni na více méně nesmiřitelné poloviny. Mnozí voliči opět zřejmě volili i ono „profláknuté menší zlo“.

Největší chybou měničů dle mne byla jediná změna, kterou hrnuli na voliče všude a to změna NE ZEMAN. Druhou silně deklarovou slušnost sice deklarovali také ale sami tuto porušovali neustálými útoky i na zdravotní stav prezidenta, za hranicí veškeré slušnosti.

Český člověk dle razičů slušnosti „lůza, buran, vesničan, nevzdělaný, starý, hloupý zaprděný čecháček“ nemá bytostně rád, když se na někoho vrhne smečka, navíc taková, co vodu káže a víno chlemtá.

No rozebírat se to bude jistě dlouho a ze všech stran ale NIC to nemění na skutečnosti, že vítěz je ten, kdo nasbíral více hlasů a basta.

Co ale mi trošku vadí je toto-prkotina- ale vadí mi to:

Miloš Zeman 51,36 % 2 853 390 hlasů
Jiří Drahoš 48,63 % 2 701 206 hlasů

Proč se součet nerovná 100 %, když to vezmu přepočtu přes hlasy tak celkem platně hlasovalo 5 554 596 a z toho dostal pan prezident těch 2 853 390 a to přesně je 51,36989261 %.

Tedy zaokrouhleno na 2 desetinná místa by to mělo být spíše pak 51,37 %. Pan Drahoš pak dosáhl stejným výpočtem 48,63010739, což tedy správně vychází oněch 48,63%. Proč tedy nemá pan prezident Zeman připočtenu tu jedinou setinku tak, aby to součtem procent bylo také přesně těch 100%?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře