Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak myslí písničkář Jan Burian

  • burian
Docela náhodou jsem si přečetl článek či úvahu Přímluva za dnešní dobu pro Týdeník Rozhlas známého písničkáře a uznávaného umělce Jana Buriana na jeho blogu. I nemeškal jsem a napsal jsem opět panu Burianovi tentokráte rozhořčeně pár neslušných a snad i tvrdých slov. Mám za to, že se na dnešní život dívá podivnými růžovými brýlemi a vůbec nevidí jak žijí obyčejní lidé, jaké mají starosti a že současná vláda ve skutečnosti nedělá nic, aby se žití zlepšilo. Ani zbla není spravedlivá, nechamtivá a skromná.

Hned v úvodu věhlasný písničkář Jan Burian jednoznačně odmítá, jako svého času kdysi komunističtí umělci, že „ v tramvaji, v hospodě, v internetových diskusích pod různými články, všude člověk pořád čte a slyší, v jaké hrozné době dnes žijeme."

Za to asi tahle vláda nemůže. Nikdo z ní nesliboval prosperitu, lepší hospodaření než za komunistů, nenastartoval zlodějskou privatizaci a korupci, nenadělal dluhy, nenechal rozkrást většinu národního kapitálu, nenechal padnout některé podniky, nenechal vytunelovat penzijní účet, nenechal zničit nejen cukrovary, ale i zemědělce, nepropojil justici a policii s vládou, nezavedl lhaní v médiích, nezreformoval zdravotnictví, neprohlašoval konec utahování opasků či neudělal z exekutorů zámožnou oligarchii.

To podle mne vyplývá z jeho podivně zabarvené a nic neříkající úvahy. Mám za to, že písničkář Burian patří mezi onu sortu celebrit a umělců, kterým je zcela šuma fuk, zda vláda něco skutečného dělá proti korupci, snaží se snižovat nezaměstnanost. Pane Buriane, včerejší hrobaři státu, které tak ochraňujete, (Nečas, Kalousek) nás ani v tomto volebním období škrtů a šetření (mimo platy ministrů, poradců a poslanců) nezachrání! Úpis do otroctví byl podepsán dávno V.Klausem.

Dle mého je pan Burian zahleděn (tak jako jiní věhlasní prohradní a prokapitalističtí písálci) jen do obecného žvanění, že lidé jen zbytečně a neoprávněně brblají nad skandály, kauzami, nepravdami a výmluvami, které vláda denně vyrábí. Opak je pravdou. To ovšem autor ani náznakem nepřipouští. Ostatně posuďte sami, jak tato „celebrita" uvažuje a jak reaguje na mou kritiku.

Ano rychle mi odpověděl, všechna čest. Dle něho, jsem jeho myšlenky nepochopil, jsem plný neoprávněné zloby atd. Jsem přesvědčen, že dnešní umělecká elita a celebrity žijí jinak než umělci za komunistů, kteří tvořili odtrženě na Dobříšském zámku svá veledíla. Je zde jistý rozdíl. Ty dnešní také na vládu ani neceknou, spíše ji opěvují, ale za tento kladný přístup a úslužný postoj k režimu jsou odměny sakra jiné. Mají své televizní a rozhlasové programy, novinové sloupky, jsou zváni na výsluní v tisku, na besedy, sdělují veřejnosti prkotiny ze života ve hře na kapitalismus. Oblbují nás až na pár vyjímek (Krampol, Kanyza, Sobota) jak je to slastný život v Klausově zkorumpované, rozkradené, prolhané, ale svobodné a korupčními skandály proslavené republice.

Dle Buriana především platí - „Kritiku snesu, dokonce ji potřebuju, ale deptá mě povrchní zloba. Dnešní doba to má nastavené podobně. A určitě si zaslouží víc úcty, lásky a tolerance, než je jí obecně projevováno".

Jan Burian patří prý mezi tzv. pravdoláskaře, a já se vůbec nedivím, co mi odpověděl. Jak se žije v Česku a co špatného provádí vláda jej vůbec nezajímá. A to má být nějaká osobnost?

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře