Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Co mi vadí na vakcinační propagandě nejvíc?

Luboš Zálom

Co mi vadí na vakcinační propagandě nejvíc? Když ji prováději naprostí hlupáci. Jako třeba krajský politik František Talíř, vicehejtman Jihočeského kraje za lidovce. Ten tweetnul: "Když se blíží bouřka, vezmeme si deštník. Když je tu covid, je potřeba se nechat očkovat. Opět vás prosím, jděte do toho. Deštník vás před lijákem neochrání dokonale, ale pomůže vám zůstat +/- v suchu. A deštníkem proti covidu je vakcína."

  • co-mi-vadi-na-vakcinacni-propagande-nejvic

Pokud by deštníky chránily před lijákem tak, jako chrání vakcína před kovidem, pak by výrobci deštníků zkrachovali - pokud by ovšem nepřišla vláda, která by nošení deštníků přikázala zákonem a ještě by od výrobců nějaké ty statisíce deštníků objednala. Jak by vypadala taková deštníková propaganda? Asi něco na způsob "Kupte si deštník, ochráníte před zmoknutím své blízké."

Uráží mě, když mě lidé, jako krajský politik Talíř, k něčemu přesvědčují. Když se pasují do role jakýchsi mentorů. Představují si, že mají mentální a morální kapacitu k tomu, aby nám blahosklonně radili, co máme dělat. Jak máme žít. Přitom, a to se týká v podstatě naprosté většiny politiků, jsou to skutečně vesměs lidé hloupí, omezení, tupí. Pokud si promluvíte s někým, kdo byl poslancem řekněme před patnácti lety, potvrdí vám, jaký myšlenkový úpadek sněmovnu zachvátil. Vládne nám idiokracie. Idiokracie nám hodlá řídit životy.

Krajský politik Talíř dostal na Twitteru moji reakci: "Ne. Pokud by mi levicoví, kolektivističtí, svobodě nepřátelští politici nabízeli deštník, raději zmoknu." A přesně tak to je. Pokud mi vakcínu nabízejí lidé, o nichž jsem přesvědčen, že jsou to bezskrupulózní darebáci, pouze jsem stejně ostražitý, jako kdyby mi pouliční dealer nabízel ke koupi zázračné hrnce nebo deky. O prodejcích dek a hrnců byl natočen dokument Šmejdi. Hodilo by se natočit druhý díl.

O vakcinačních šmejdech - kteří škodí vlastně dvakrát. Za prvé zneužívají kovidu ke zvýšení své moci a osobní prestiže. Za druhé diskreditují celé téma vakcinace, které by mělo být pouze lékařské, a jediná osoba, která by nám měla doporučovat, zda se očkovat či ne, je náš praktický lékař, který nás zná a jemuž důvěřujeme (protože proč chodit k praktickému lékaři, vůči kterému nemáme aspon základní důvěru?). Nikdo jiný.

A vida, krajský politik Talíř stihl ještě odpovědět: "Děkuji za Váš názor. Jen v posledních dnech jsem poznal příběhy dvou lidí z našeho kraje. Oba 47 let, žádné nemoci, jeden z nich aktivní sportovec, druhá maminka tří dětí. Neočkovaní, chtěli počkat. Před Vánoci zemřeli na covid. Tato nemoc se na politické názory bohužel neptá."

Co to má proboha být? Znovu mě uráží, když se mi někdo takový snaží promlouvat do duše, poučovat mě, jako bych nevěděl, že na kovid se dá umřít, a emocionálně mě vydírat. Kdo jim k tomu dal právo? Nebo ještě lépe: kdo se jich ptal?

Chápu, že na takovou úroveň přesvědčování mnoho lidí slyší. Stejně jako mnoho lidí nadšeně kupují poslední novinky, všemožné zboží, někdy potřebné, mnohdy však zcela zbytečné a nepotřebné, jen proto, že reklama tvrdí, že se bez toho nedá žít a že kdo nemá poslední novinku (nový mobil, auto, dovolenou, atd), je nýmand či socka. Stejně tak je ale nutné pochopit, že obrovskou část lidí prostě taková úroveň komunikace odpuzuje. Například mě.

Politici, skončete tu hloupou propagandu. Možná právě tím můžete zachránit životy.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře