Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Přelomová volba! Ředitele České televize Petr Dvořák má prý v posledních dnech docházku do parlamentu větší než většina poslanců.

Blíží se “den D”, středa 11. března, tedy den volby nových členů Rady České televize. Nad ČT se stahují mračna.

  • prelomova-volba-reditele-ceske-televize-petr-dvorak-ma-pry-v-poslednich-dnech-dochazku-do-parlamentu-vetsi-nez-vetsina-poslancu
  • prelomova-volba-reditele-ceske-televize-petr-dvorak-ma-pry-v-poslednich-dnech-dochazku-do-parlamentu-vetsi-nez-vetsina-poslancu
  • prelomova-volba-reditele-ceske-televize-petr-dvorak-ma-pry-v-poslednich-dnech-dochazku-do-parlamentu-vetsi-nez-vetsina-poslancu

V parlamentu podle informací ARFA.cz působí Českou televizí najatá lobbistická skupina, která tlačí do Rady ČT “ty správné” nové členy, kteří zakonzervují současný nežádoucí stav. V sázce je mnoho, na jedné straně nynější “zlaté časy”, na druhé možná cinkají mříže.

Parlament má příští týden hlasovat o šesti nových členech Rady České televize. Do kompetence Rady patří pravomoc odvolat ředitele, ze jehož působení se rozpočet dostal do obrovského mínusu 2,6 miliard korun a výhledově má být ještě hůř. Situace je neudržitelná.

Průšvih kam se podíváš

Zpravodajství připomíná propagandu jako za bývalého režimu. Reportáže o Lidicích, odvolaném premiérovi Babišovi, podpora Milionu chvilek, pomluvy prezidenta… Přibývá odborníků, upozorňujících na nízkou kvalitu zpravodajství s akcentem na hrozbu šíření dezinformací.

Mnozí upozorňují na nežádoucí vazby s miliardářem Bakalou a politickou skupinou kolem tzv. “Demobloku” a Pirátské strany.

Ředitel ČT Petr Dvořák je ve střetu zájmů (galerie Leica), Rada mu neschválila rozpočet televize, ředitel vykazoval hospodaření jako “vyvážené”, ač toho dosahoval jen díky přesunům z úspor minulého vedení. Za “vyváženost přitom bral on a další členové vedení milionové odměny. Horší už to snad ani být nemůže.
 
Do finále po prvním kole hlasování v parlamentu prošlo 18 uchazečů na šest volných míst. Ve spolupráci s odborníkem Stanislavem Novotným (předseda Asociace nezávislých médií, bývalý policejní ředitel) a dalšími experty rozdělila redakce ARFA.cz kandidáty do čtyř skupin.

Je třeba vybrat kandidáty, kteří by byli zárukou ZMĚNY. “Současný stav je katastrofální a došlo k němu za asistence dosavadních členů Rady ČT,” říká ekonom Radek Žádník.
 
MANUÁL PRO POSLANCE

Klíčové budou hlasy poslanců ANO. Jejich předseda Andrej Babiš je v Českém televizi neustále terčem smyšlených kauz, ideologických “úhlů pohledu, je denně dehonestován a ponižován. Jak se k tomu postaví?

Skupina ZMĚNY

Tyhle volte! Volba těchto kandidátů je cestou k nápravě neuspokojivého stavu České televize.

Vladimír Pikora – ekonom. Navrhovatel: Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. „Problém není v tom, kolik peněz do ČT přitéká, ale na straně výdajů.“

Luboš Xaver Veselý – moderátor XTV. Navrhovatel: Centrum pro občanské svobody. “Rezervy jsou v původní tvorbě, důležité jsou něj regiony, průhledné hospodaření a prostor pro každý názor.“

Hana Lipovská – ekonomka, spolupracovala s Institutem Václava Klause. Navrhovatel: Česká biskupská konference. “Umím posoudit vztahy a jako ekonom je nejlépe umím poznat z peněžních toků.“

Pavel Matocha – Bývalý redaktor týdeníku Euro. Navrhovatel: spolek českých právníků Všehrd, pořádá šachové turnaje, zná se s Klausem ml. “Je důležité zahraniční zpravodajství, které by mělo posílit. Pozornost bych zaměřil také na rozpočet.”
 
Skupina UCPÁVAČŮ

“Lidé. o kterých lze předpokládat, že vzhledem k jejich minulosti mají za úkol zakonzervovat současný hrozivý stav,” říká zdroj ARFA.cz.

Michal Klíma – zakládal Unii vydavatelů, nové Lidové noviny, je bývalý ředitel Vltava-Labe-Press. Navrhovatel: Federace židovských obcí v ČR). “Internetové aktivity České televize jsou důležité.”

Pavel Kysilka – někdejší šéf České spořitelny. Kandidát Svaz průmyslu a dopravy. Navrhovatel: Svaz průmyslu a dopravy České republiky. “Důležitá je ekonomická publicistika. Hospodaření ČT má obrovské rezervy.”

Martin Schmarcz – komentátor, účastník spacákové revoluce, a bývalý poradce Mirka Topolánka, Jana Fischera nebo Pavla Bělobrádka. Navrhovatel: Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. “Je třeba sestavit výhled dlouhodobě udržitelného hospodaření ČT.“

Jiří Schwarz – ekonom. Předseda správní rady Anglo-American University. Člen dozorčí rady Expobanky. Navrhovatel: Anglo-American University. “Je třeba se zaměřit na strukturu rozpočtu. Nelpět na sledovanosti”.

Ivan Douda – psycholog, Navrhovatel: Drop In. Nadace Olgy Havlové. “Chtěl bych usnadňovat komunikaci.“

Jiří Závozda – novinář a někdejší člen televizní rady (2017). Navrhovatel: Každý koš pomáhá. “Redaktoři a editoři ve zpravodajství by si zasloužili přidat, aby je nepřetahovala konkurence.”
 
Skupina NEUTRÁL

Volba těchto kandidátů znamená spíše změnu k lepšímu.

Roman Bradáč – bývalý ředitel zpravodajství ČT, kritik ředitele Dvořáka. Navrhovatel: Metropolitní univerzita Praha. „Není zatím vidět, v jaké kondici ČT je, ale brzy to vidět bude a je otázka, jestli to nebude pozdě.“

Petr Jedinák – akademický pracovník Policejní akademie, asistent v SPD. Navrhovatel: Šance na návrat – nezisková organizace pro poskytování pomoci osobám po propuštění z výkonu trestu. “Chci se angažovat v managementu, aby organizace čelila výzvám, které mají nastat.“

Zdeněk Holý – děkan FAMU. Navrhovatel: AMU. “Dlouhodobé programové plány měly být podrobnější a lépe vztažené k rozpočtu.”
 
Skupina NÁHRADNÍKŮ UCPÁVAČŮ

Tyto kandidáty prý má vedení České televize v záloze, kdyby neprošla skupina Ucpávačů. Volba těchto kandidátů by mohla být také konzervací nynějšího děsivého stavu.
 
Marek Hladký – zástupce šéfa činohry kladenského divadla. Producent, scénárista. V letech 1992–2008 působil v České televizi, kde se vypracoval na místo vedoucího výrobního úseku Brno. Navrhovatel: DILIA – agentura zajišťující ochranu autorských práv). “ČT by měla přitáhnout současné tvůrce a hledat nové talenty”

Eva Hubková – bývalá ekonomka ČT, včelařka. Navrhovatel: Český svaz včelařů. “ČT by měla v první řadě hledat zdroje a úspory ve svých vlastních řadách. Chtěla bych proto analyzovat současné náklady.“

Stanislav Staněk – člen Českého institutu interních auditorů. Navrhovatel: Komora auditorů České republiky. “Hospodaření je podle mě ve skutečnosti deficitní a ne vyrovnané, jak tvrdí vedení televize.”

Jiří Šlégr – bývalý hokejista a poslanec ČSSD. Navrhovatel: HC Litvínov. “Chválím ČT. Odvedla kus práce. ČT by měla ještě víc podpořit regiony a sportovní aktivity dětí.”

Gabriel Švejda – rektor Filmové akademie v Písku. “Je dobré, že stále vznikají krajová studia. Rada ČT by měla být aktivnější v komunikaci.”
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře