Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pieta za civilní oběti válek podporovaných Václavem Havlem

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Blíží se den 18.12. a opěvný hlas médií zní téměř stejně nekriticky jako za předlistopadového režimu. Z Václava Havla je utvářen pozitivní symbol a významné negativní stránky jeho činů jsou upozaďovány.

 
  • pieta-za-civilni-obeti-valek-podporovanych-vaclavem-havlem

Václav Havel je významnou osobností, protože svoji praxí spoluutvářel podmínky života v nichž jsme byli nuceni žít. Jeho výroky se však v nemálo případech a během krátkého období výrazně proměňovaly, protiřečily si, byly jednostranné a účelové. Morálka prohlašovaná Václavem Havlem se angažovala jen ve prospěch některých a jiné přehlížela.

,,Jeho idealizace je nevyvážená a manipulativní vzhledem k faktům, které jsou známy z jeho života“ tvrdí Jan Šašinka z Iniciativy proti velebení Václava Havla.

Mnoho svých slibů a prohlášení Václav Havel během svého života porušil nebo jednal proti nim a podporoval vojenské operace, které se nedají obhájit ani z hlediska morálky, ani z hlediska přínosu kvalitnějšího života pro ty jimž měli údajně pomoci.

,,Odmítáme idealizaci osoby Václava Havla, protože bagatelizuje obrovský počet civilních obětí bombardování během krize v Kosovu a v Iráku v roce 2003, přičemž tyto vojenské operace Václav Havel podporoval. Výsledky těchto intervencí jsou katastrofální a morální obhajoba těchto intervencí vyniká jen pokud je jednostranná. Válka v Iráku v roce 2003 byla rovněž porušením mezinárodního práva. Negativa, tedy účelově-manipulativní výroky Václava Havla a především tisíce mrtvých následkem intervencí, které Václav Havel podporoval, dalece převyšují pozitiva, které za svůj život vykonal“ dodává Jan Šašinka.

Z výše zmíněných důvodů zveme veřejnost k uctění památky civilních obětí vojenských operací podporovaných Václavem Havlem na Náměstí Svobody před ,,Brněnský orloj“ v Brně a to v úterý dne 18. 12. v 17 hodin. Pojďme si společně připomenout nejen mrtvé, ale i nesplněné sliby a protimluvy Václava Havla.

Za účelem nalezení více kritických informací o Václavu Havlovi a k vytvoření prostoru ke koordinaci veřejných aktivit namířených proti adoraci Václava Havla byla vytvořena stránka na facebooku (https://www.facebook.com/pages/Iniciativa-proti-veleben%C3%AD-V%C3%A1clava-Havla/382104681872693)

Iniciativa proti velebení Václava Havla

Kontakt:

Email Iniciativy proti velebení Václava Havla: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">nevelebeniTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 00420 775 70 69 11

https://www.facebook.com/pages/Iniciativa-proti-veleben%C3%AD-V%C3%A1clava-Havla/382104681872693

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Ladislav Vaněk 2012-12-17 15:38
Václav Havel - Charta´77: neměla v úmyslu odstranění socialismu a komunistů. Chtěli pouze "narovnat drát" učení K. Marxe, který jakýsi Stalin ... ohnul. Toto jsou důsledky podvodu V. Havla, ze kterých se budeme hrabat desetiletí !

Facebook komentáře