Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Saúdská Arábie a Venezuela jednají o možnostech spolupráce

Saúdský korunní princ Mohammad bin Salmán a venezuelský prezident Nicolas Maduro jednali o posílení politického, diplomatického a energetického spojenectví.

Saúdský korunní princ Mohammad bin Salmán a venezuelský prezident Nicolás Maduro jednali o perspektivách spolupráce mezi Rijádem a Caracasem a o způsobech jejího posílení.

Podle saúdskoarabských médií strany jednaly o otázkách společného zájmu a možnostech dvoustranné spolupráce.

  • saudska-arabie-a-venezuela-jednaji-o-moznostech-spoluprace

Jednání, které se konalo v Paláci míru v Džiddě, se zúčastnili mimo jiné saúdský ministr zahraničí Faisal bin Farhan, ministr hospodářství a plánování Faisal bin Fadel Al-Ibrahim, ministr životního prostředí, vodního hospodářství a zemědělství Abdul Rahman bin Abdul Mohsen a ministr sportu Abdulaziz bin Turki.

Venezuelu zastupovali ministr zahraničí Yván Eduardo, ministr ropného průmyslu Pedro Rafael, ministr komunikací a informací Freddy Ñáñez, velvyslanec Caracasu v Rijádu David Velásquez, prezidentova manželka Cilia Floresová a jeho syn Nicolás Ernesto Maduro.

Podle tiskového týmu venezuelského prezidentství je Madurova agenda zaměřena na posílení politických, diplomatických a energetických spojenectví.

Bolívarská hlava státu přicestovala v pondělí do Saúdské Arábie v čele ministerské delegace z Turecka, kde se zúčastnila slavnostní inaugurace tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Překlad CFP!

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/news/politics/1709040/arabia-saudita-y-venezuela-abordan-perspectivas-de-cooperaci

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 alois.krejci@cbox.cz 2023-06-10 09:03
test
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře