Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael je připraven vyhlásit válku členskému státu NATO

  • erdogan-hitler
Zatímco Izrael „uvolnil" blokádu Gazy, což v praxi znamená, že do pásma dovolil dovoz některých druhů bramborových lupínků a sycených limonád, byla zveřejněna zpráva, která zcela vyvrací jeho tvrzení, že blokáda je motivována bezpečnostními zájmy.

Izraelská lidskoprávní organizace Gisha si totiž soudní cestou vymohla odpověď izraelské vlády ohledně blokády, z níž vyplývá, že blokáda není otázkou bezpečnosti, ale je považována za součást ekonomické války. „Stát má právo vybrat si nenavazovat ekonomické vztahy nebo neposkytovat ekonomickou pomoc jiné straně konfliktu, nebo má právo přistoupit k ´ekonomické válce´," konstatuje odpověď izraelské vlády, což je podle Gishy přiznáním, že Izrael vůči obyvatelům Gazy aplikuje kolektivní trest.

Izrael si ostatně nyní přisvojil i právo vyhlásit válku členskému státu NATO. Jak v armádním rozhlasu prohlásil velitel izraelských ozbrojených sil a vysoký politik pravicového bloku Likud Uzi Dajan, pokud se turecký premiér Recep Erdogan opravdu nalodí na palubu jedné z humanitárních lodí, jak zvažuje, „nebudeme se tu loď snažit zastavit, rovnou ji potopíme." Dodal, že Erdoganova přítomnost na humanitární lodi by pro Izrael byla záminkou k vyhlášení války proti Turecku.

Turecko bouří poté, co izraelští vojáci postříleli jeho občany (a jednoho amerického, ale toho USA zřejmě oželí) na palubě Mavi Marmara, zatímco Izrael se soustředěně snaží vykreslovat humanitární flotilu coby odnož Al Kajdy, Erdogana coby Hitlera a obviňuje Turecko ze spiknutí, neboť vůbec dovolilo lodím vyplout směr Gaza. A izraelská dezinformační mašinérie má úspěch - 49 procent Američanů si myslí, že za smrt humanitárních pracovníků na Mavi Marmara nesou odpovědnost propalestinští aktivisté.

Izraelský masakr přitom jen navýšil počet organizací, které se v dohledné budoucnosti pokusí dovést pomoc do Gazy, a tak Izrael přislíbil, že je všechny „zastaví", a to i vojenskou silou.

Otevřená pohrůžka válkou Turecku je ale přece jen něčím novým. Zatímco Izrael napadá sousední země s pravidelností, jakou neznáme u žádného jiného státu, útok na Turecko, člena NATO s mohutnou armádou, by byl asi něčím jiným, než měsíc trvajícím masakrováním civilistů v obležené Gaze nebo rozbombardováním libanonské metropole.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře