Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Islámský svět se musí sjednotit proti sionistickým útokům

Prezidenti Turecka a Íránu telefonicky hovořili o "izraelské" neúctě k mešitě Al Aksá.

Agresi Izraele proti mešitě Al-Aksá, dvoustranné vztahy a hlavní události v regionu projednali v pátečním telefonickém rozhovoru prezidenti Íránu a Turecka.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se se svým íránským protějškem Ibrahimem Raisim shodl na nutnosti sjednotit islámský svět tváří v tvář nedávným izraelským útokům v Palestině.

  • islamsky-svet-se-musi-sjednotit-proti-sionistickym-utokum
  • islamsky-svet-se-musi-sjednotit-proti-sionistickym-utokum

Podle prohlášení vydaného oddělením komunikace tureckého prezidenta Erdogan zdůraznil potřebu prosazovat na okupovaných územích zdravý rozum, aby se zabránilo novému cyklu násilí.

Bylo by užitečné přijmout iniciativu, která by všechny strany přivedla k jazyku rozumu a logiky, zdůvodnil turecký vůdce.

Navrhl rovněž společné úsilí o předložení otázky zachování statusu svatých míst na mezinárodních fórech, jako je Organizace islámské spolupráce a OSN.

Erdogan zdůraznil, že je důležité projevit jednotu, a připomněl nedávné incidenty pálení výtisků Koránu v některých evropských městech, zejména před tureckými velvyslanectvími.

Během letošního prvního dubnového týdne, uprostřed měsíce ramadánu, byla mešita Al-Aksá svědkem postupných vpádů policejních jednotek okupační entity na její nádvoří a střelby ze zvukových bomb, slzného plynu a kovových střel s gumovým pláštěm s cílem vyklidit areál a zabránit věřícím, aby zde vykonali duchovní obřad (i'tikaaf)".

Tyto události vedly v posledních dvou dnech k raketovému ostřelování osad v severním a jižním "Izraeli" z jižního Libanonu a Gazy, po němž následovala násilná odpověď sionistického režimu na cíle Hamásu v jiholibanonském městě Tyre a další útoky na pásmo Gazy.

Překlad CFP!

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/news/politics/1691213/el-mundo-isl%C3%A1mico-debe-unirse-contra-los-ataques-sionistas

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Jarda K. 2023-04-08 20:31
A oni neprovokujú len tam v ukradnutej a okupovanej Palestíne( iba žid a židoanglani žiju na ukradnutej pôde= Palestína, jerUSAlem, Canada ako Hadí Kanán, Austrália a Nový Zéland), ale aj tato proxi vojna na U-krajine je židochazarská , a bude ich treba preplesknúť za tuto Slanskú genocídu!!! Ale to musíme vymeniť vlafy!
Citovat
#1 adamkratochvil 2023-04-08 15:25
zidia budu tolkoi provokovat az skoncia tam kde zacal Hitler...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře