Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Čína bude i nadále bránit světový mír

Koncepční dokument o globální bezpečnostní iniciativě, který prosazuje vizi společné, komplexní, kooperativní a udržitelné bezpečnosti.

Čína nebude usilovat o hegemonii, expanzi nebo sféru vlivu, ani se nebude zapojovat do závodů ve zbrojení, ale bude bránit světový mír, uvedl ministr zahraničí Čchin Kchang.

Čchin promluvil na zahájení Lantingova fóra na téma Globální bezpečnostní iniciativa: čínský návrh řešení bezpečnostních výzev, během něhož Peking oficiálně představil koncepční dokument Globální bezpečnostní iniciativy (GSI).

GSI prosazuje vizi společné, komplexní, kooperativní a udržitelné bezpečnosti a zároveň sleduje dlouhodobý cíl budování stabilního společenství.

  • cina-bude-i-nadale-branit-svetovy-mir

Obhajuje také cestu k míru, která se vyznačuje dialogem, partnerstvím a společným ziskem, nikoli konfrontací, spojenectvím a ziskuchtivostí, uvedl Čchin.

Ztělesňuje základní principy vize takové budoucnosti pro celé lidstvo.

Mezinárodní společenství GSI uvítalo. Podporu mu vyjádřilo více než 80 zemí a regionálních organizací, dodal Qin.

Dokument stanoví základní myšlenky a zásady GSI, určuje priority, platformy a mechanismy spolupráce a dokládá smysl Číny pro odpovědnost za zachování světového míru a pevné odhodlání bránit globální bezpečnost.

Iniciativa je zakořeněna v tradiční čínské kultuře, která si nade vše cení harmonie, a je inspirována nezávislou mírovou zahraniční politikou asijského giganta a jejími postupy, dodal.

Čína nikdy nepodněcovala konflikty ani války a nezabrala ani píď cizího území. Je také jedinou zemí, která má ve své ústavě závazek mírového rozvoje, zdůraznil ministr zahraničí.

Překlad CFP!

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/news/politics/1677069/china-mantendr%C3%A1-su-defensa-de-la-paz-mundial

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře