Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Generální prokurátor USA nařídil kriminální vyšetřování podvodů při prezidentských volbách

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

Ivan David

Internetem opět koluje 20 let starý vtip o tom, jak africký stát Zimbabwe předběhl v demokracii USA. Zatímco v USA není ani 7 dní po volbách jasné kdo byl zvolen novým prezidentem, v Zimbabwe je to jasné už 7 měsíců před volbami. Nyní však legrace končí.

  • generalni-prokurator-usa-naridil-kriminalni-vysetrovani-podvodu-pri-prezidentskych-volbach

Po 60 správních žalobách, které proti falšování voleb podal k nejvyšším soudům států Pensylvánie, Michigan, Georgie, Nevada a Arizona tým právníků volební kampaně úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, se do vyšetřování vloží i policie. US generální prokurátor William Barr podle agentury AP nařídil federálním prokurátorům v příslušných obvodech, aby spolu s policejními jednotkami provedli kriminální vyšetřování případů volebních podvodů.

Policisté a místní prokurátoři již před tím podle deníku Times zahájili trestní řízení v případech započítání hlasovacích lístků, které přišly poštou po dni voleb v Pensylvánii. V Nevadě již podle ruské televize RT policisté z vlastní iniciativy několik dní vyšetřují podvody se zneužitím volebních lístků občanů z nemocnic, kteří v den voleb nebyli schopni skutečně volit.

Krátce po oznámení zahájení plošného policejního vyšetřování volebních podvodů včera podle arizonského webu Telegraph sčítací úředníci hned 4 okresů oznámili nové výsledky. Při prvním počítání se prý "spletli", když nahlásili vítězství demokratického kandidáta Joe Bidena. Po přepočítání zveřejnili informaci, že v jejich okresech vyhrál republikán Donald Trump.

zdroj: http://www.novarepublika.cz/2020/11/generalni-prokurator-usa-naridil.html?spref=fb&fbclid=IwAR1e0K3_GqWR8fPHzkrJeOU-A-sqPNF7G7XWCnAMYwbqB0ghMIxuG9cGwXg

Facebook komentáře