Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Petice lékařů a Velký Bratr Covid

Jan Hnízdil 

Občané, pacienti! My, lékaři, jsme se za vás postavili, teď je potřeba, abyste se postavili vy  za nás! Pokud budeme umlčeni, už se za vás nikdo nepostaví!

Na podzim 2020 jsme sepsali petici lékařů proti represivním vládním opatřením. Pracovaly na ní desítky odborníku, argumentace vychází z domácí i zahraniční literatury, odkazů.

  • petice-lekaru-a-velky-bratr-covid
  • petice-lekaru-a-velky-bratr-covid

https://www.petice.com/oteveny_dopis_leka_vlad_parlamentu_a_mediim_ohledn_tzv_koronavirove_kriz

Petici podepsalo sedmdesát sedm tisíc lidí elektronicky, skoro pět tisíc na podpisových arších. Manželka ji několik hodin kopírovala. Originál pro sněmovnu, kopii pro vládu. Táhl jsem ji tam osmého prosince v batohu na zádech. Vážila asi třicet kilo. Vstřícná tajemnice petičního výboru sněmovny, paní magistra Olga Jirků, mě ujistila, že splňuje všechny náležitosti a bude projednána při nejbližším jednání sněmovny, pravděpodobně začátkem února. Tajemnice míní, poslanci mění. Běžely týdny, měsíce, nic. 14. 1. 2021 dorazilo stanovisko ministerstva zdravotnictví (MZD), signované hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou. MZD žádné vlastní pochybení neshledalo, argumenty petice v plném rozsahu odmítlo.
 
MZD nediskutuje. MZD nařizuje. V půlce února jsem urgoval tajemnici petičního výboru sněmovny. Sdělila, že petice by mohla být projednána 15. 3., zpravodajem byl jmenován exministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zatrnulo mi. Na něj a jeho někdejšího náměstka Prymulu jsem loni podal trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy. Oba veřejně obvinili zdravotní sestru z Krče, že do nemocnice zavlekla koronavirus a ohrozila pacienty. Podle primářky a kolegyň byla pracovitá, svědomitá, citlivá. Tíhu křivého obvinění neunesla. Puklo jí srdce a zemřela. Zajímalo mě, jestli je možné někoho stíhat za zabití křivým slovem. Tak jsem podal trestní oznámení. Kriminalisté ho sice nakonec odložili, ale komentovala to řada deníků, TV Seznam natočila reportáž.
 
Neuměl jsem si představit, jak budu jednat s poslancem Vojtěchem, který ví, že jsem na něj poslal kriminálku. Pro podjatost jsem se proto vyloučil a navrhl za sebe skvělého lékaře, angiologa, předsedu multicentrické etické komise Vláďu Čížka. Vláďa se toho ochotně ujal, pro slyšení ve sněmovně připravil perfektní power pointovou prezentaci. Pak se v médiích objevila informace, že byl Adam Vojtěch jmenován velvyslancem ve Finsku, pak zase předsedou představenstva Krajské zdravotní... Má pan poslanec honičku. Znovu jsem urgoval tajemnici Jirků, s prosbou, že bychom si chtěli vystoupení Vládi Čížka ve sněmovně natočit.
 
V polovině března mi sdělila: „Vaše petice by mohla být projednána 30.3., sněmovna je ale v režimu lockdownu, cizí osoby mají vstup zakázán, zaměstnanci jen s ochrannými prostředky a jednou týdně musí na test. Petice může být projednána on line. Pokud byste trvali na osobní prezentaci, termín odložíme.“ Do slyšení ve sněmovně jsme vkládali velké naděje. Chtěli jsme se na něj pečlivě připravit. Na druhou stranu nebylo jisté, jestli se vůbec uskuteční. V půlce března jsme proto zorganizovali generálku. Sezvali spoluautory petice, jako hosty vakcinologa profesora Jiřího Berana, viroložku Hanu Zelenou, intenzivistu docenta Martina Balíka a přátele ze Zdravého fóra. Igor Chaun prezentaci Vládi Čížka natočil, sestříhal a 28. 3. 2021 dal na svůj TV kanál na youtube. Za 24 hodin ji shlédlo přes 65 000 lidí. Pak ji Velký Bratr Covid (VBC) smazal.

https://www.youtube.com/watch?v=z9H948rlMT4

Igorovi bylo sděleno, že se dopustil šíření zdravotních dezinformací. V čem mají spočívat VBC nesdělil. VBC nevysvětluje. VBC maže. Igorovo odvolání obratem zamítl. Igor nesmí kanál dva týdny používat. Pokud by se dopustil dezinformační recidivy, VBC mu ho úplně zruší. V této chvíli video najdete na:


Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR! ✌️ Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021) from GoschaTV1 / Vimeo on Vimeo.Lidé, kteří se snaží nové video šířit, například na diskuzních serverech Seznamu, jsou, s odvoláním na šíření dezinformací, blokováni a mazáni. V médiích má zelenou informacemi nabité povídání evolučního biologa Jardy Flégra s kocourem Micíkem.

On line prezentace Vládi Čížka před petičním výborem sněmovny se nakonec 30. 3. 2021 přece jen uskutečnila. V poklidné atmosféře se jí zúčastnilo deset poslanců. Nikdo neměl zásadní připomínky. Informaci o zablokování prezentace na youtube přešli poslanci mlčením. Petice byla všemi hlasy přijata. Prakticky to neznamená vůbec nic. Petice skončí v šuplíku. Jedině snad, že by se jí ujal některý z členů petičního výboru a interpeloval některého z ministrů nebo premiéra. Proč by to dělal? Proč by dráždil MZD nebo VBC? Petiční výbor nám dal k dispozici videozáznam prezentace.

https://videoarchiv.psp.cz/playa.php?cast=298 (od cca. 15:40.)

Uvidíme, jestli ho VBC smaže stejně rychle, jako smazal téměř identický záznam Igora Chauna
zdroj: https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=39440

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře