Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Němečtí vědci publikovali další závažná varování k dlouhodobému nošení roušek a respirátorů

Tým výzkumníků zhodnotil 109 studií a článků ohledně masek a výsledky publikoval v renomovaném Mezinárodním časopise environmentálního výzkumu a veřejného zdraví (IJERPH).

Kromě mnoha negativních zdravotních účinků upozornili na potlačování imunitního systému a možnou podporu vývoje nádorů. Vědci také odvozují únavový syndrom vyvolaný maskou – zkráceně MIES.

  • nemecti-vedci-publikovali-dalsi-zavazna-varovani-k-dlouhodobemu-noseni-rousek-a-respiratoru

Dlouhodobé nošení masky má drastické účinky na zdraví. Akné, bolesti hlavy, úzkost, deprese, oslabení imunitního systému a dokonce i nádory jsou možné důsledky dlouhodobého zakrývání dýchacích cest.

Nošením masky FFP2 se téměř zdvojnásobuje objem mrtvého prostoru, tj. množství vzduchu, které se při vdechování a výdechu pouze houpe tam a zpět a dýchací odpor je téměř o 130% vyšší. Méně kyslíku (O2) lze vstřebat do krve a méně oxidu uhličitého (CO2) může být vyloučeno. V důsledku toho se obsah těchto plynů v krvi mění.

Zvýšený CO2 v krvi má podle lékaře, vědce a spoluautora studie dr. Kisielinského negativní účinky na vnitřní orgány a centrální nervový systém. Bylo zjištěno, že v mozku dochází k dilatace krevních cév, což může vést k bolestem hlavy, ale také k panickým reakcím a úzkosti. Krevní tlak může být také zvýšen při příliš vysoké hladině CO2 v krvi. Masky však mohou také ovlivnit metabolismus buněk tak, že imunitní systém je oslaben a může docházet k rozvoji nádorových onemocnění.

Únavový syndrom vyvolaný maskou (MIES), který může způsobit příznaky, jako je porucha koncentrace, myšlení a dokonce i poruchy řeči. Bylo prokázáno, že pokles kyslíku v krvi koreluje se příznakem vyčerpání. Při dlouhodobém nošení masky se zvyšuje srdeční a dechová frekvence, přičemž hloubka dýchání klesá.

Neustále zvýšená "dechová práce" způsobuje poškození krve a koronárních cév a zvýšený srdeční tep může způsobit neurologické a srdeční onemocnění.

Celá studie k přečtění na IJERPH | Bezplatné fulltextové | Je maska, která pokrývá ústa a nos, bez nežádoucích vedlejších účinků při každodenním používání a bez potenciálních rizik? | HTML (mdpi.com)


Zdroj: Výzkumný tým nutí lidi, aby se posadili a všimli si: Masky nejsou užitečné – je vám špatně (wochenblick.at)

ZDROJ: https://zdravi.doktorka.cz/nemecti-vedci-publikovali-dalsi-zavazna-varovani-k-dlouhodobemu-noseni-rousek-respiratoru?fbclid=IwAR2sVPWiRJvfsu3gB8EmB7N5XER8hRGlJA8pw-Zlu8-YUtaexQQ2-tWohiQ

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře