Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

McDonald’s: Gen-technika v kuřecím mase a kuřecích nugetech

  • Mcdonald
  • mcdonald-s-gen-technika-v-kurecim-mase-a-kurecich-nugetech

McDonald’s považuje krmivo bez gen-manipulované technologie za příliš drahé, proto se rozhodlo povolit její použití pro výkrm kuřat. Ostrá kritika od Greenpeace na sebe nenechala dlouho čekat.

Hamburg – Der Fast-Food-Koncern McDonald’s schválil opět používání gen-technicky manipulovaného krmiva na farmách, které mu dodávají kuřecí maso.  Tím ukončil slib z roku 2001, že nebude toto manipulované krmivo v Evropě pro produkci kuřecích nugetů a kuřecího masa používat. Toto potvrdil McDonald v dopise na organizaci Greenpeace.

V dopise se dále uvádí, že se na trhu nenachází dostatečné množství nemanipulovaného krmiva „…za ekonomicky výhodných kondicí“. „Pro McDonalda platí jenom cena“, kritizovala Stephanie Töwe-Rimkeit od Greenpeace. S každým Chickenburgerem dostane každý zákazník automaticky menu, které podporuje nasazení jedů a gen-manipulované techniky v zemědělství. „A to prosím i v situaci, kdy si spotřebitel v jídle žádnou gen-technologii nepřeje“.

Podle propočtů Greenpeace by se Chickenburger prodražil o méně než 1 Cent v případě, že by koncern zůstal u čistého krmiva. McDonald ale novou politiku definitivně potvrdil, zdůraznil ale na druhé straně, že kvalita jejich „žrádla“ nebude omezena.


Pro mě existuje mnoho důvodů, abych se McDonaldům zdaleka vyhýbal. To, že zvířata dostanou gen-technologicky pozměněné krmivo, k těm důvodům nepatří. Nerad se dívám na přitloustlé občanky a reklamou omámené děti, jak čekají ve frontě na něco nedefinovatelně mdlého, ale chutným dresingem vylepšeného. A to jim prý fronty dříve vadily. Asi ještě nikdo nezkusil ten dresing odstranit a okusit tento produkt tak říkajíc pur v základní podobě. Pak lze pochopit, že nejvíc placení chemici v koncernu jsou ti, kteří pracují na „šmakesu“ nových omáček a dresingů. Tuto informaci mám přímo z německé centrály MCD v Mnichově.

Ale konečně kdo chce kam, pomožme mu tam. Já čekám pořád na první studie, které ukáží, jak je to celé škodlivé. Aktuálně to jenom znamená: Může být, že to škodí, to ale nikdo neví. Musím se ale pochlubit, že MCD také někdy v nouzi navštívím, nikdy ale neobjednám kuřecí. Moc mě to však neláká, protože vím, že chuť dělají jenom ty vynikající omáčky. A abych za to dával 99 Kč a více? Tak to mi může být MCD ukradený. Teď mám zase o jeden důvod víc tam nechodit.

  1. Co se týká kvality a zdraví, je to jídlo víc jak pochybné
  2. Podporujeme americký multi-koncern místo lokální gastronomie
  3. Jídlo je jenom na oko levné
  4. A nyní ještě nasazení gen-manipulované techniky „Bonne appetit alors“

Nemusí trvat dlouho a tyto a podobné produkty budou umělé, všechno gen-technologicky upravené a my všichni budeme „Klone’s“.

Celý článek zde:http://skutecnosti.cz/mcdonalds-gen-technika-v-kurecim-mase-a-kurecich-nugetech/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře