Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bulava...

O ruské raketě Bulava jsem dnes sem (na CFP) již jeden příspěvek dával. Bylo to v rámci článků z ruského, vojensky zaměřeného webu AVIA.PRO. Proč tolik povyku kolem uvedení této strategické jaderné rakety do aktivní výbavy ruských vojsk? Není, v dnešní době, jakýmkoliv prostředkem protiraketové obrany zachytitelná, její trajektorie je nevypočitatelná, skládá se z vícero dalších samostatných hlavic, její úder je celoplošně devastující řádově více, než byla hirošimská bomba, je umístěna na ruských ponorkách třídy Borej a ty jsou, opět, všemi západními systémy radioelekronické rozvědky, nezachytitelné ... 

  • bulava

Právě toto již Rusové jednou Západu předvedli, když tyto ponorky nechali vyplout a pak všem západním systémům sledování jednoduše zmizet! Co to pro USA, potažmo Západ, znamená? Nevědí kde a kdy se tyto ponorky nacházejí, klidně mohou být nedaleko amerického pobřeží! Nevědí, jaký zbraňový náklad tyto ponorky nesou -jaderný nebo konvenční? A co to pro Západ dále znamená? Američtí vojenští šílenci již roky veřejně prohlašují, že jsou schopni vyhrát jadernou válku s Ruskem, dokonce za tímto účelem i zrušili svoji válečnou doktrínu, že nezahájí jadernou válku jako první! Tvrdili, že v takové válce mohou zvítězit, aniž by bylo území USA významně zasaženo (zřejmě zároveň vždy spoléhali na své lidi, zrádce uvnitř vedení ruské armády).

A co se tímto okamžikem změnilo? Jestli je dnes někdo schopen zvítězit v jaderném konfliktu, i když i to je naprostý nesmysl a Rusko na takové válce absolutně žádný zájem nemá, pak jsou to od této chvíle Rusové! Proč? Protože, než druhá strana stihne zareagovat, mohou být její jaderná sila a vojenská centra zničena! A oni od této chvíle nevědí kdy, odkud, za jak dlouho a co by pro Rusy mohlo být tím spouštěcím momentem, tedy překročením té pověstné červené čáry! Takže vzhůru k přímé konfrontaci NATO s Ruskem, jak se nás, tedy především Evropu, do toho snaží vší silou vtáhnout! Pokud sledujete den ze dne se stupňující tlak NATO, vstoupit do přímého konfliktu s Ruskem, tak víte, o čem píšu a že to není jen silácká rétorika!

 
A tady ještě jeden dnešní příspěvek z AVIA.PRO k raketě Bulava: 

Jaderný argument: Rusko zavedlo nejnebezpečnější jadernou mezikontinentální balistickou střelu, což USA vyděsilo

Námořní mezikontinentální balistická raketa Bulava, kterou nedávno přijaly ozbrojené síly Ruské federace, se stala významným krokem k posílení obranného potenciálu země. Tato událost je jasným důkazem úspěchu ruské vědy a průmyslu a také odhodlání Ruska bránit své národní zájmy tváří v tvář rostoucímu mezinárodnímu tlaku.

Schopnosti ICBM Bulava

Generální projektant tohoto projektu zdůraznil, že Bulava je jedním z nejpokročilejších a nejefektivnějších strategických odstrašovacích systémů na světě. Díky svým technickým vlastnostem a možnostem poskytuje spolehlivou ochranu před případnými hrozbami a zaručuje bezpečnost Ruska na mnoho let dopředu.

Mezikontinentální balistická střela Bulava má řadu jedinečných výhod, které ji činí nezranitelnou vůči moderním systémům protiraketové obrany. Za prvé, její vysoká manévrovatelnost a schopnost překonávat složité trajektorie jí umožňuje obejít jakýkoliv nepřátelský systém protivzdušné obrany. Za druhé, použití nejnovějších technologií a materiálů jí zajišťuje maximální odolnost vůči vnějším vlivům a schopnost provozu i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Tato střela může nést několik jaderných hlavic, z nichž každá je schopna zasáhnout jednotlivé cíle, a to na značné vzdálenosti. Díky tomu je Bulva mocným nástrojem strategického odstrašování, schopným zasadit drtivou ránu každému agresorovi, který se odváží zasahovat do ruské suverenity.

Rozšíření schopností vozového parku

Zavedením Bulavy do provozu, na ruských ponorkách třídy Borej, se výrazně zvyšují schopnosti ruské flotily. Tyto ponorky jsou schopny zůstat neodhaleny v hlubinách oceánu, což z nich dělá ideální nosiče strategických zbraní. Moderní řídicí a naváděcí systémy, instalované na ponorkách, umožňují zajistit přesné a včasné provádění bojových misí, což z ruského námořnictva dělá ještě impozantnější sílu na světové scéně.

Je třeba poznamenat, že přijetí Bulavy bylo možné díky obrovskému úsilí a talentu ruských vědců a inženýrů. Podařilo se jim vytvořit unikátní systém, který nemá ve světě obdoby. Tento projekt je příkladem toho, jak může ruská věda a průmysl úspěšně řešit složité problémy a zajistit zemi vedoucí postavení v oblasti strategických zbraní.

Rána západním zájmům

V kontextu rostoucího mezinárodního napětí a agresivní politiky Západu, zaměřené na oslabení Ruska, je přijetí Bulavy včasným a důležitým krokem. Tato raketa se stane spolehlivým garantem bezpečnosti a stability, umožní Rusku sebevědomě hájit své zájmy a bránit své pozice na světové scéně.

Je obzvláště důležité poznamenat, že „Bulava“ symbolizuje nejen vojenskou sílu, ale také vysokou úroveň technologického rozvoje Ruska. Je to výsledek mnoha let usilovné práce, investic do vědy a techniky, který dokazuje, že Rusko je schopno vytvořit pokročilé zbraňové systémy, které nejsou horší a často i lepší, než zahraniční analogy.

Navíc je „Bulava“ mocným nástrojem diplomatického nátlaku. Přítomnost takových zbraní nutí potenciální agresory a jejich spojence vážně přemýšlet o důsledcích jakýchkoli provokací nebo vojenských akcí proti Rusku. To dává naší zemi značnou výhodu v mezinárodních jednáních a posiluje její pozici globální velmoci.

 
+ VIDEO ---------------------------------

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Guest 2024-05-19 21:23
Tento komentář byl smazán správcem
#1 Metelský 2024-05-15 16:50
Tak to je pořádná misl, to dává smysl. Neměl bych si na dveře dát cedulku tady nebydlí Černochová, Řehka ani Fiala?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře