Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Výzva „STOP zavedení Barnevernetu v České republice! - Zákon umožňující odebírání dětí bez soudního rozhodnutí je nutné okamžitě zastavit!“

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

9. září má Senát hlasovat o novele zákona o sociálně-právní ochraně dětí č. 359/1999 Sb. Jedná se o novelu, kterou si prosadily účelově vzniklé „doprovázející neziskové organizace“, které chtějí nechutným způsobem vydělávat na neštěstí malých dětí, pošlapat nejen jejich práva, ale i práva rodičů.

  • vyzva-stop-zavedeni-barnevernetu-v-ceske-republice-zakon-umoznujici-odebirani-deti-bez-soudniho-rozhodnuti-je-nutne-okamzite-zastavit

Novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí č. 359/1999 Sb. dává v §27, ods. 10 sociálním pracovníkům OSPOD pravomoc předávat děti bez řádné péče z rodin přímo přechodným pěstounům, a to bez rozhodnutí soudu! To je naprosto v rozporu s článkem 9 Úmluvy o právech dítěte, podle kterého se nesmí oddělit dítě od rodičů bez rozhodnutí soudu.

Více informací ZDE

Novela zákona dává v §27, ods. 10 sociálním pracovníkům OSPOD pravomoc předávat děti bez řádné péče z rodin přímo přechodným pěstounům, a to bez rozhodnutí soudu! To je naprosto v rozporu s článkem 9 Úmluvy o právech dítěte, podle kterého se nesmí oddělit dítě od rodičů bez rozhodnutí soudu.

Podepište a šiřte prosím tuto výzvu, jejíž důsledky mohou být fatální pro spoustu dětí a rodin! Ještě je chvilku čas, ať se tato výzva dostane v co nejvyšším počtu k co nejvíc senátorům!

Výzvu podepsat a zaslat ZDE:

Ivana Schneiderová a Zdeněk Chytra

-----------------------------------------------------------------------------

P.S.: Téma ochrany dětí je jednou z nejvyšších priorit, kterou si spolek Tradiční rodina z.s. zadal jako hlavní úkol. Tato kampaň je obrovsky důležitá, bez Vaší podpory bychom ji nemohli spustit. Pomozte nám dále rozvíjet naše aktivity a podpořte naší práci například 10, 25, 50 Kč. Za Váš příspěvek srdečně děkujeme, jen díky nim můžeme fungovat a pracovat na dalších kampaních.


Tradiční rodina z.s.
IČO: 07681046 • Doručovací adresa
Pavelčákova 17 • 779 00 Olomouc

kontaktní e-mail spolku:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

předsedkyně: Ivana Schneiderová:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

místopředseda: Zdeněk Chytra:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TRANSPARENTNÍ ÚČET
Číslo účtu: 2001550644 / 2010
IBAN: CZ2820100000002001550644
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře