Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

VÝZVA PODNIKATELSKÝCH ODBORŮ VLÁDĚ ČR

Podnikatelské odbory důrazně vyzývají vládu Andreje Babiše, aby neprodleně a s okamžitou platností zrušila stav nouze vyhlášený dne 25. 11. 2021. Zároveň vyzýváme vládu, aby ukončila diskriminaci neočkovaných.

  • vyzva-podnikatelskych-odboru-vlade-cr

Rozhodnutí vyhlásit nouzový stav a zejména dikce ministrů v demisi, která ho doprovází, jen potvrzuje a prolonguje nepřátelský postoj vlády k malému podnikání. Právě na omezení malého podnikání – gastro, služby, kultura, cestovní ruch, trhovci a řadu dalších živnostenských oborů – dnes jsou (a v minulosti vždy byla) namířena veškerá vládní opatření v boji s virem.

Protiepidemická opatření se prakticky nikdy netýkají těch největších – ohromných výrobních a obchodních firem, nadnárodních korporací, supermarketů a velkých dopravců. Tato zjevná diskriminace, která ohrožuje desítky tisíc živnostníků a drobných podnikatelů, fatálně porušuje právní řád České republiky.

Vláda v demisi, která nezastupuje většinu občanů, kteří byli u voleb, by se měla omezit jen na nezbytné věci a neměla by rozhodovat o tak zásadních věcech jakou je vyhlášení nouzového stavu. Pro tuto zdrženlivost vlády existuje společenskopolitický, ale zejména i právní důvod.

Ústavní soud již v roce 2010 ve svém nálezu rozhodl, že vláda bez důvěry je vždy v odlišném postavení od kabinetů s důvěrou a její pravomoci jsou proto omezené. Vzhledem k tomu, že nový premiér má být jmenován v nejbližších dnech, je bezprecedentní zásah do práv občanů, které schválila vláda v demisi v zásadním rozporu s právními i ústavními pořádky v naší zemi.

Radomil Bábek, předseda podb

Souhlasíte? Fandíte nám? Přidejte se na www.podb.cz/prihlaska

Tahle vláda ničí malé podnikatele a živnostníky. My za ně bojujeme. Podpořte nás v tom na www.darujme.cz/projekt/1204153

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře