Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ukradená revoluce

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 


  • demonstrace_11
  • demonstrace_10_stydm_se
Pryč, vládo! Vyzývají demonstranti po celém Česku, v Praze zablokovali magistrálu

http://www.novinky.cz/domaci/262041-pryc-vlado-vyzyvaji-demonstranti-po-celem-cesku-v-praze-zablokovali-magistralu.html

-----------------------------------------------------------------

Když jsme připravovali Holešovskou výzvu, měli jsme v úmyslu spojit všechny občanské iniciativy a odboráře profesní asociace.


 

Osobně jsem oslovil pana Zavadila. Za jízdy autem do Prahy z jižních Čech s ním mluvil telefonicky kolega a žádal ho o schůzku. Nereagoval na e-mail podobně jako další odbory. Ptám se proč? Oslovil jsem Lékařskou komoru a další. Nikdo neměl zájem. Holešovská výzva měla spojit občanské asociace ne k anarchii, ale ke společnému postupu proti vládě a případně pomoci ke svržení současné arogantní vlády. Upozorňovali jsme, že nechceme ideologii zleva ani zprava. Chceme řešit současný stav zadlužení a rozkrádání majetku ČR. Odmítali jsme návrh na odstranění politických stran a řízení společnosti pomocí občanských hnutí. Někteří občané, kteří se k Holešovské výzvě přidali později jsou, psychopaté, anarchisté, exhibicionisté. Jsou to lidé bez vyřešeného soukromí, bez rodinného zázemí, kteří nemohou zrovna být vzorem občanské společnosti a řešit její problémy, když si neumí vyřešit své soukromé záležitosti. Tak se stalo, že místo hledání spojenců jsme se rozdělili. Slušnost prohrála s neurvalostí a nenávistí, zlobou. Holešovskou výzvu ukradl Jaroslav Popelka a jeho komplicové a to již na konferenci 28. 1. 2012 údajně proto, že jsem byl levicový, napsal jsem KSČM a ČSSD a ještě jsem byl prý autokratický. Objektivně by to musel posoudit někdo jiný, ale osobně to vidím tak, že jsem byl příliš slušný.

Přesto myšlenka Holešovské výzvy zaujmula většinu lidí, ale odboráře ne. Jak dlouho chcete zkoušet tento národ a nechat ho napospas křiklounům bez koncepce a bez ukázněnosti a pokory k jiným názorům? Kdyby se slušní lidé spojili, určitě bychom změnili stávající stav legitimní cestou a nenávist by nezvítězila.

Ptáte se často jak dál. Co by bylo potom? Vycházeli jsme z toho, že poklesla morálka, vláda vládne tak, že stále krade a to na nejvyšších místech. Přestože dostávala od občanů dopisy a výzvy včetně poslanců a prezidenta republiky, nikdo z politiků se nedistancoval od současného neprávního stavu v této zemi a nefunkčnosti státních zastupitelství, Policie ČR a soudů ve věci rozkrádání státu nejvyššími politiky, při šetření korupce.

Poslanci jsou ve velké většině v parlamentu nepřetržitě 20 let stále stejní. Usurpují si několik křesel a příjmů z dozorčích rad ČEZ, Dopravních podniků, Českých lesů, Českých drah. Ministr vlády, hejtman, tedy moc výkonná sedí současně ve sněmovně jako poslanec, tedy moc zákonodárná. Jako malý stát máme 200 poslanců a 80 senátorů. Obě komory jsou složené ze stranických politiků. Nemáme zastoupení krajů podle počtu obyvatel. Senát by neměl být vůbec, a když, tak složený z nezávislých odborníků nezávislých na stranické disciplíně. Potřebujeme nové volby, omezení financování reklamy pro předvolební kampaně. Potřebujeme nezávislé sdělovací prostředky, média, která budou informovat pravdivě. Zásadně potřebujeme změnit veřejnoprávní média závislá na mediální zkorumpované radě podřízené poslancům. Ne, mediální rada musí být složena z občanů, kteří mají morální kredit a nejsou podřízení nikomu jen svému svědomí a lidu této země. Pokud dosáhneme odstranění současných zkorumpovaných politiků, potřebujeme změnit zákony a odstranit reformy, které prohlubují stav, ve kterém jsou chudí ještě chudší, kde bohatí jsou beztrestní. Potřebujeme zákon pro financování politických stran, zákon pro přiznání majetku, zákon pro obecné referendum, zákon pro zrušení nepostižitelnosti, imunity poslanců. Poslanec musí být odvolatelný okamžitě, jakmile ztratí důvěru občanů a musí být postižitelný jako každý občan, který spáchá loupež.

Potřebujeme řídit tuto společnost, aby se pracovat vyplatilo a nepracovat, být neodpovědný ke své rodině k sobě, aby bylo možné postihovat podle podílu osobní odpovědnosti a ne odměňovat. Potřebujeme se postarat o nemohoucí a potřebné a nenechávat je v bídě umírat bez prostředků. Potřebujeme sociální, spravedlivý stát. Můžeme všechno společně udělat, hlavně potřebujeme odsoudit nemorální chování některých spoluobčanů. Měli bychom říkat lidem pravdu, aby si uvědomili, že příživnictví je trestné a pracovat, být zodpovědný k sobě a k rodině se vyplatí.

Ten, kdo se ptá a co bude dál by se neměl, ptát, ale měl by žádat změny. Předně by se měl každý sám změnit a jít příkladem. Jenom čekat a řvát na náměstí není program.

Obávám se, že zítra dosud mlčící sdělovací prostředky budou bagatelizovat právě probíhající demonstrace, že se sešlo několik stovek občanů. Na některých náměstích to budou sotva desítky zklamaných lidí. Odbory budou čekat na svou příležitost a budou zřejmě pokračovat v neúspěšných akcích odborů. Učitelé budou demonstrovat v počtu 300 v pondělí, zdravotní sestry ve středu a lékaři v pátek. Kdyby mohli vyjít do ulic policisté, tak by vyšli v sobotu. To není také program, to je sabotáž. Lidé spojte se, neignorujte se a buďte k sobě navzájem slušní. Jedině tak se můžete dohodnout.

Kritiku a rozumné návrhy přijmu na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Facebook komentáře