Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

TISKOVÁ ZPRÁVA 28 dubna 2016-Arménské ozbrojené síly provedly sabotáž a útok proti ázerbájdžánským pozicím podél kontaktní linie

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

TISKOVÁ ZPRÁVA

28 dubna 2016

Arménské ozbrojené síly provedly sabotáž a útok proti ázerbájdžánským pozicím podél kontaktní linie

 

  • tiskova-zprava-28-dubna-2016-armenske-ozbrojene-sily-provedly-sabotaz-a-utok-proti-azerbajdzanskym-pozicim-podel-kontaktni-linie

 

Dovolujeme si Vás informovat, že složky ozbrojených sil republiky Arménie hrubě porušily dohodu o příměří podepsanou v Moskvě 5. dubna 2016 za asistencí náčelníka Generálního štábu Ruské federace, náčelníků Generálních štábů ozbrojených sil republiky Arménie a republiky Ázerbájdžán.

Ozbrojené síly Arménie, které zkoncentrovaly posily a vojenskou techniku podél linie kontaktu, zahájily od 23. dubna 2016 intenzivní palbu z těžkých zbraní, minometů, děl a těžkého dělostřelectva po pozicích  ozbrojených sil Ázerbájdžánu a po osadách civilistů nacházejících se v blízkosti linie fronty. Je nutné uvést skutečnost, že vesnice s obyvatelstvem jsou jen na území kontrolovaném Ázerbajdžánem, protože vesnice na území pod kontrolou Arménie byly etnicky vyčištěny arménskou armádou. Kolem půlnoci 24. dubna 2016 během ostřelování arménským dělostřelectvem přišel o vlastní dům obyvatel vesnice Šicharch v Terterském regionu. Během té noci arménské tanky, zkoncentrované podél linie kontaktu, zahájily palbu ve snaze podpořit protiútok arménské armády na ázerbájdžánské pozice.

Jak už bylo zmíněno, poslední ofenziva arménské armády porušuje dohodu podepsanou v Moskvě 5. dubna 2016 a neseriózně komplikuje diplomatické snahy Minské skupiny OSCE o mírové ukončení konfliktu.

Proto bychom se ještě jednou chtěli obrátit na světové společenství, aby odsoudilo Arménii za hrubé porušení mezinárodniho práva a dohody o klidu zbraní, a aby ji vyzvalo k striktnímu dodržování dohody podepsané v Moskvě 5.dubna 2016.
Jen konstruktivní zapojení do mírového jednání a stažení arménských ozbrojených sil z okupovaného území Ázerbájdžánu otevře prostor pro následující úvahy a řešení zbývajících politických otázek.


Embassy of the Republic of Azerbaijan
to the Czech Republic
Na Zátorce 783/17
Praha 6, 160 00
 
tel.:+420 246 032 433
fax:+420 246 032 423
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook komentáře