Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ve skutečnosti Ázerbájdžán nenapadl Arménii, nýbrž Turecko oklikou Rusko!

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Poté, co Turecko sestřelilo ruský bombardér a vyšlo na povrch, že otevřeně podporuje v Sýrii Al Kaídu a skrytě obchoduje s IS, došlo k opakovaným schůzkám mezi nejvyššími představiteli Turecka a Ázerbájdžánu. Netrvalo dlouho a Ázerbájdžán napadl Náhorní Karabach osídlený převážně Armény!Okamžitě po vypuknutí ozbrojeného konfliktu se turecký prezident Erdogan vyjádřil ve smyslu, že Turecko plně podporuje Ázerbájdžán! Není těžké číst mezi řádky a dovtípit se, že se jedná o další pokus zatáhnout Rusko, které je dlouholetým vojenským a ekonomickým spojencem Arménie do dalšího ozbrojeného konfliktu!

  • ve-skutecnosti-azerbajdzan-nenapadl-armenii-nybrz-turecko-oklikou-rusko

 

Tato taktika je Američany proti Rusku praktikována již od ukrajinského Majdanu a důvodem je ruská podpora Asadova režimu v Sýrii a zmaření amerického plánu na jeho svržení před pěti lety! Rusko tehdy po dvaceti letech ukázalo, že už déle nechce být pouhou regionální velmocí tančící pod taktovkou západu jako za Jelcina! Putin odmítl zradit Asada tak, jak kdysi zradil Jelcin Miloševiče, když neposkytl pradávnému ruskému spojenci Srbsku žádnou pomoc v čase, kdy bylo Srbsku ukradeno Kosovo a NATO bombardovalo srbské vojáky i civilisty! V současnosti navíc Putin zachránil Asada znovu a ukázal světu, že nemění názory ani pod tlakem sankcí!

 

Turecko se tedy v současnosti stalo pro USA hotovým požehnáním, neboť většina lidí věří tomu, že vše co v současnosti podniká proti Rusku, se vylíhlo čistě v hlavě tureckého prezidenta Erdogana! Pravda je však taková, že ani Erdogan není takový blázen, aby si něco začal proti Rusku bez podpory USA! Je samozřejmostí, že Američané nic takového nikdy nepřiznají a také to, že pokud akce na „chycení medvěda do pasti“ selžou, klidně v tom nechají Turecko plavat!

 

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře