Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pýcha předchází pád aneb boží mlýny

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 
  • rath_1
Obžalovaný z korupce ex hejtman p. Rath si stěžuje, že si připadá jak muž se železnou maskou. Není se co divit.

Zkuste si představit, co musí prožívat, téměř nadčlověk, který nemusel otáčet korunu, když si šel koupit luxusní boty ve kterých, šel na vybranou večeří ve značkovém obleku šitém na míru, značkové kravatě se zlatou sponu, zlatými manžetovými knoflíčky, hodinkami tak za 200 tisíc (možná dražšími, nevím, se mnou se nekamarádil, protože jsem byl dosud pro něj pouhá lůza z ulice).

 

V luxusní restauraci pojídal vybranou krmi, za kterou zaplatil bez mrknutí oka tolik peněz, kolik téměř všem občanů musí vystačit na celý měsíc a je mnoho takových, kteří si o takových penězích jen sní, přesto že pracují od rána do večera v neděli i ve svátek.

Tu přijde náhlá změna, kdy je pan nadčlověk Rath na společenském žebříčku ještě o trochu níže jak ta pracující lůza, kterou toliko opovrhoval tak až se ji i štítil.

Najednou vězeňská cela i strava (i ta je možná lepší než si může dopřát dost spoluobčanů zejména důchodců).

Na luxusní party, rauty pan nadčlověk může pouze vzpomínat.

Místo Francouzského koňaku, či pravého šampaňského, vězeňský čaj a voda, kaviár se v rýži proměnil a ze želví polévky se sprostý oukrop s osmahnutým chlebem stal. Pohled na lepé spoře oděné ženy se černou noční můrou stal. Doba, kdy panoval, poroučel je ta tam, nyní jemu velí jiný pán.

Tak skončil nadčlověk pan Rath co pouze sebe a peníze měl rád.

Nelze se proto divit, že prožívá duševní muka a navíc, když miliony jsou ty tam.

Aby tragikomedie byla úplná - před nedlouhým časem se po internetu šířila fotografie vězení, kde na plotě byla cedule se slovy - STAVBA Z DOTACÍ STŘEDOESKÉHO KRAJE - sponzor nadčlověk Rath netušil, že tuto luxusní vilu buduje pro sebe, své přátele a pro některé další kamarády ze sněmovny, kteří se tam mohou v následující době octnout.

Nejtragičtější na celé věci je fakt, že tak jak myslel před zatčením Rath, přemýšlí, pokud myslí, téměř všichni politici ČR a vůbec si ani v nejčernějších představách nepřipouští, že by se kdokoli z nich mohl stát Rathovým spolubydlícím, ale občané - ta lůza si stále častěji připomíná rok 1848.

zdroj: http://berossos.blog.cz/

Facebook komentáře