Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Premiér Sobotka se projevuje jako samovládce

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se projevuje jako samovládce, který nerespektuje demokratické orgány a instituce, pokud mu jejich rozhodnutí nevyhovuje.
Více než 250 tisíc občanů v petici žádalo referendum ke kvótám pro imigranty. Vláda pod vedením B. Sobotky se přesto rozhodla peticí nezabývat a nerespektovat rozhodnutí sněmovny vydat do 11. dubna 2016, tedy do roka(!) po přijetí petice, své stanovisko. Vláda v čele s B. Sobotkou se odmítla stanoviskem zabývat a premiér Sobotka kvóty podepsal.

  • premier-sobotka-se-projevuje-jako-samovladce

 

Poslanecká sněmovna v březnu 2016 přijala usnesení, že důrazně odmítá povinný přerozdělovací mechanismus běženců a odmítla dohodu o bezvízovém styku s Tureckem. Přesto B. Sobotka dohodu v Bruselu podepsal. Nerespektoval tak nejvyšší zákon republiky, Ústavu ČR, v níž je zřetelně konstatováno, že „vláda je odpovědna Poslanecké sněmovně“.

Bohuslav Sobotka jako předseda ČSSD odmítl respektovat rozhodnutí soudu o zaplacení dluhu advokátu Altnerovi, čímž se otevřeně vysmál všem občanům, ohroženým existenčně kvůli své obtížné finanční situaci, a zároveň vyslal jasný signál, že právo v naší zemi není třeba respektovat.

Tyto skutečnosti prokazují, že vláda Bohuslava Sobotky není schopná hájit zájmy občanů. Národní demokracie proto Bohuslava Sobotku opakovaně vyzývá k odstoupení a požaduje vypsání předčasných parlamentních voleb.

předsednictvo Národní demokracie, 27. dubna 2016

Facebook komentáře