Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pražský kmotr Petr Hulinský se stal náměstkem ministra vnitra

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Petr Hulinský, bývalý předseda pražské ČSSD, se stal náměstkem ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Piráti jmenování kritizují a požadují jeho odvolání. Hulinský ke 30. červnu skončil na ministerstvu školství.

"Petr Hulinský (ČSSD) coby finanční náměstek primátora Béma pomohl přesvědčit pražské zastupitelstvo, že Opencard vydělámiliardy korun. Později se Hulinský proslavil tím, že jako opoziční zastupitel obdržel za 3 roky odměny ve výši 19 milionů korun za křesla v dozorčích radách pražských firem. Založil tak tzv. Hulinského metodu neboli vyvádění milionů z městem vlastněných firem, kterou ČSSD v Praze praktikuje do dneška. Máme obavu, že pan Hulinský ve vedení ministerstva vnitra, pod které spadá i řízení policie, znamená, že místo boje se zločinem, korupcí a klientelismem mohou občané očekávat spíše opak. Vyzýváme ministra vnitra Chovance, aby Hulinského odvolal a za politického náměstka si vybral někoho důvěryhodného," říká Jakub Michálek, předseda zastupitelského klubu Pirátů v Praze.

  • prazsky-kmotr-petr-hulinsky-se-stal-namestkem-ministra-vnitra
 
 
"Považujeme za skandální, že člověk, který v politice zavedl velrybaření - aby se stal poslancem, svážel Hulinský už v roce 1996 na volební sjezd pražské ČSSD nově přijaté členy autobusy - člověk, který kryl záda exprimátoru Bémovi a nechal si za to velmi dobře platit a člověk, který svým známým dohazoval miliony z veřejných peněz. Takový člověk nyní nastupuje jako náměstek na ministerstvo vnitra v době reorganizace policie. Jmenování Hulinského nasvědčuje tomu, že pravým důvodem reorganizace policie skutečně může být zametení korupčních skandálů ČSSD pod koberec," doplňuje Mikuláš Ferjenčík, zastupitel za Piráty v Praze. 
 
Odkazy: 
Hulinský je uveden jako náměstek na MVČR: http://www.mvcr.cz/clanek/vedeni-ministerstva-260932.aspx
 
Kontakty:
 
Mikuláš Ferjenčík, zastupitel za Piráty v Praze, mluvčí klubu, 737 943 770
Jakub Michálek, předseda zastupitelského klubu Pirátů, 775 978 550

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 rudla.kovanda@email.cz 2016-07-10 13:54
Čím vyšší postavení,tím větší lump-to je odvěká lidská zkušenost a na tom se nikdy nic nezmění.Vychází to z lidského přirozeného sobeckého charakteru.Rozd íl je jen v tom,že tam nejsme my,ale oni a proto se nám právem nelíbí,co dělají.Nedělali by jsme,ale to samé my všichni,kdyby jsme byli na jejích místě?
#1 damirr@volny.cz 2016-07-10 07:22
Ta nejhorší sebranka se dostává na ta nejlepší koryta. Tak je to u nás asi "národním socanským zvykem". Ta pakáž se asi množí kvadratickým způsobem.

Facebook komentáře