Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pan Kalousek má pravdu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • Kalousek7
Obvinění Parkanové je útok na systém? Bezprecedentní útok Policie ČR? Plukovníci kriminalizují politická rozhodnutí? Náběh na policejní stát? Tyto a mnoho dalších slov z úst hlavně p. Kalouska jsou hlavními zprávami, jež se nyní šíří médii. Pokusme se nyní odhalit to, co se za nimi skrývá.

Naprosto souhlasím s tím, že by to mohl být útok na systém. Asi se ale s p. Kalouskem neshodneme v tom, na jaký systém je to útok. Podle p. Kalouska je to útok na demokratické rozhodování státních úředníků, potažmo politiků. Tento názor já nejen nesdílím, ale mám naprosto opačný.

Jestliže skupina lidí vytvoří systém, pomocí kterého jdou vyvádět peníze ze státní kasy neznámo kam, tak to nejsou politici a nečiní politická rozhodnutí! To jsou kriminálníci ve zločinném spolčení a je úplně jedno, na který stupínek ve státní správě se vyškrábali.

Politici by měli rozhodovat v zájmu státu a občanů, kteří je do funkcí delegovali. Se svěřeným majetkem hospodařit, jako řádní hospodáři. Pokud si p. Kalousek myslí, že vyhazování miliard oknem je to správné hospodaření, tak se mýlí. A není ani nutné mu dokazovat, jestli ty peníze ukradl nebo ne. Pokud, byť i z nedbalosti, tak umožnil jinému, dopustil se kriminálního činu. Odvolávání se na neexistující povinnost nechat si vypracovat posudek o ceně obvyklé je matení veřejnosti. Povinnost nevyhodit oknem (nebo do něčí kapsy) 650 miliónů korun českých, vyplývá už z povinnosti řádně hospodařit se svěřeným majetkem.

Že je to bezprecedentní? I s tímto lze souhlasit. Až do nedávna se takovéto kauzy zametali pod koberec. Lze jen spekulovat proč, když ti co nekonali v souladu s literou a hlavně duchem zákona těžko mohli mít nějaké přímé zisky z této činnosti?

Ale, jak známo i dobrý flek ve státní správě nese pěkné penízky. Nota bene, když člověk dře jako kůň. Anebo má za milence trenéra státní reprezentace. Ten už má více kamarádů na správných místech.

O tom, jestli plukovníci kriminalizují politická rozhodnutí, lze vážně pochybovat. Pokud skupina lidí (a třeba i politiků) ve zločinném spolčení činí nějaká rozhodnutí, nejsou to rozhodnutí politická, ale kriminální. A kriminální činnost to je i v případě, že se takto tajně plní stranické kasy a s pomocí takto získaných peněz se korumpují ti čestní politici, nebo uskupení a financují se různí rozvraceči stran a zakladatelé LIDEM a jim podobné kreatury schopné naprosto všeho.

Pokud Policie a st. zastupitelství koná podle zákona, tak nemůže být řeči o policejním státě. Daleko k větší úvaze vybízí skutečnost, že si jeden politik zřídí finanční policii tzv. FAÚ a hrabe se pod záminkou sledovat toky peněz teroristů, v účtech svých odpůrců a kritiků a řízenými úniky informací se je snaží denunciovat. To je podstatně nebezpečnější, jelikož se tak děje tajně. A výsledky má pouze omezená skupina osob. To pro demokracii považuji za daleko nebezpečnější.

zdroj: http://nedbaly.blog.idnes.cz/c/276764/Pan-Kalousek-ma-pravdu.html

Facebook komentáře