Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Občanům této země

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • demonstrace_3
Zaujala mě Holešovská výzva, jejíž iniciátorem je pan Princ. Jeho snaha vyburcovat ke vzájemné spolupráci všechna malá politická sdružení, která by společně usilovala o politickou změnu v České republice, by se téměř zdařila, pokud by byla celostátní konference připravena s větší důsledností, to však vyžadovalo delší čas na přípravu. Navíc konference utržila vadu na kráse nejen chybami v organizaci. Bohužel jsem nebyl přímým účastníkem, v tom mně zabránila docela silná viróza, ale vše jsem sledoval dost pečlivě.

Dojem, který ve mně konference sledovaná na dálku zanechala je zklamání. Ano zklamaní. Iniciátor výzvy nedostal prostor, aby k zúčastněným promluvil, přitom projevů bylo mnoho a byly si ve své podstatě podobné, což se dalo očekávat. Navíc pro velké množství projevů, byl mluvčím dán čas pouhé dvě minuty, tak se stalo, že nikdo neměl možnost, aby se dostal k jádru věci, čímž vznikl chaos, který byl podnětem ke vzniku diskutujících hloučků, kdy mluvili všichni, ale nikdo nikoho neposlouchal.

Před závěrem konference bylo účastníkům řečeno, že mají na stole dvě verze prohlášení a oni mají odhlasovat, která verze bude jako výstup dána médiím a to bez prodiskutování verzí či jejich jednotlivých bodů. Nevím, zda zmíněné verze napsal jeden z organizátorů, nebo je psali společně, ale na tom vůbec nesejde, už to byla základní chyba, osobně bych pro něco takového nehlasoval.

Dost možná se budou organizátoři na mě velmi zlobit, ale všichni hovoří o přímé demokracii a tady ji možná z nevědomosti, zbrklosti, doufám, že ne záměrně, zničili u samého zrodu.

Pokud každá taková iniciativa se má stát úspěšnou tak, aby mohla případně převzít moc ve státě, musí za ní stát občané, nikoliv jen hrstka organizátorů, kteří před občany přijdou s hotovou věcí a žádají na občanech pouze jejich souhlas s předem navrženými materiály.

To není cesta demokracie!

Proto navrhuji všem místním aktivitám, sdružením, hnutím i neregistrovaným spolkům, zkrátka všem, kteří mají skutečný zájem o změnu, nehledejte rozpory ve vašich vizích, idejích a představách - hledejte společné styčné body, na kterých se shodnete na místní lokální úrovni v místě vašeho bydliště a okolí, prodiskutujte společně nejpalčivější problémy vašeho regionu a sepište je do několika bodů, o kterých pak necháte hlasovat vaše členy vašich organizací. Poté se opět sejděte a vyberte své dva zástupce, kteří se sejdou na krajské úrovni se zástupci dalších organizací, kde budou výstupy jednotlivých zástupců společně projednány. Z nichž se poté sepíše několika bodový výstup nejpalčivějších problémů, které je nutné v kraji řešit. Po vytvoření společného krajského komuniké vybere každý kraj své dva zástupce na celostátní radu, kde se všemi komuniké bude pracovat společně se společným výstupním komuniké. To je jediná demokratická a cesta, která může vést k cíli.

Když se podaří tento první krok, seznámím vás s projektem směřujícím účasti v parlamentních volbách. Zda přijmete můj projekt bude pouze vaše rozhodnutí, jen podotýkám, že je to nejkratší cesta k účasti v parlamentních volbách, bez zbytečných průtahů a obstrukcí za strany zákonodárců.

Uvědomte si, že řádný termín voleb se blíží dosti rychle a času není nazbyt, nehledě k tomu, že současná vláda nemusí vydržet celé své funkční období. Za vašimi kandidáty bude stát vaše členská základna a ta ovlivní velkou masu občanů.

Ještě vysvětlení proč zmiňuji vždy dva delegáty. Malý počet delegátů bude operativnější, tak bude dostatek času se věnovat každému bodu, ale pokud se nás sejde 100, 200, 300 nebudeme schopni projednat nic. Dopadne to podobně jak konference Holešovické výzvy, kdy mluvil jeden přes druhého a takto už půjde jen o sjednocení toho, co projednají a odsouhlasí i ty nejmenší organizace a uskupení.

Kontakt - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

S pozdravem

Vladimír Berossos

zdroJ: http://berossos.blog.cz/

Facebook komentáře