Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nejnadanější člověk ČSSD

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • rath
Protikorupční policie zadržela osm lidí kvůli podezření z poškození zájmů Evropské unie, podplácení, přijetí úplatku a sjednání výhody při zadávání veřejné zakázky. Mezi zadrženými je i poslanec, středočeský hejtman, zastupitel Hostivic, odborný asistent 2. lékařské fakulty UK, společník eseróčka 4R s.r.o. a stínový ministr zdravotnictví.

Tedy - toto je identifikace jediné osoby. K jejímu zadržení prý došlo "se souhlasem" předsedkyně Poslanecké sněmovny. Imunita byla Davidovi Rathovi na kočku, protože byl zadržen bezprostředně po spáchání trestného činu. Toto ústava prostě umožňuje. (Upozorňovali jsme na to několikrát, až nyní se přetrhl drát.)

Konkrétně Článek 27, odstavec (5) praví: "Poslance nebo senátora lze zadržet, jen byl-li dopaden při páchání trestného činu nebo bezprostředně poté. Příslušný orgán je povinen zadržení ihned oznámit předsedovi komory, jejímž je zadržený členem; nedá-li předseda komory do 24 hodin od zadržení souhlas k odevzdání zadrženého soudu, je příslušný orgán povinen ho propustit. Na své první následující schůzi komora rozhodne o přípustnosti stíhání s konečnou platností."  Čili upřesněme: Ten souhlas dala Miroslava Němcová až po zadržení. Protože souhlas vydala v pondělí  23:00, byl pan poslanec zadržen někdy nedlouho před tím. Ještě bude rozhodovat Sněmovna, ale chtěl bych vidět toho smělce, který se postaví proti vydání!

Policie prohledává domy zadržených, kanceláře a sekretariát středočeského hejtmanství, čmuchá i po kladenské nemocnici. Zde si vyzvedla ze zaparkovaného auta batoh. Jeho obsah se už nejspíš nevešel do igelitky. Po panu doktorovi vyšetřovatelé pásli už od minulého podzimu, až nyní sklapla past. Kde se nyní nachází se v poledne zatím neví. Ústavně znějící formulace byla taková, že poslanec byl "zadržen a předán soudu".

David Rath prohlásil, že je to snaha o jeho politickou likvidaci, stal se totiž jednoznačně obětí politické šikany. "Je to jednoznačně odplata za tvrdou opoziční práci, kdy policie pod vedením ministra Kubiceho zneužívá svou pravomoc k zastrašování a likvidaci politických odpůrců." Nicméně, dle mluvčí Středočeského kraje Berill Maschekové: "David Rath nemá zájem zesměšňovat se vysvětlením, které by některými novináři mohlo být interpretováno jako výmluvy, proto zvažuje rezignaci ze všech svých funkcí tak, aby nepoškodil ČSSD před nastávajícími volbami. V okamžiku, kdy bude policií propuštěn, je připraven toto probrat s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou."

Oba vůdci dvou frakcí nejsilnější politické strany, předseda Bohuslav Sobotka a místopředseda Michal Hašek, vydali společné prohlášení: "Pevně věříme, že policie má vše řádně podloženo a zdokumentováno a že nehrozí, že by takto odstartovala předvolební kampaň ve středních Čechách. Pokud by se však skutečně prokázalo porušení zákona, řídí se ČSSD zásadou Padni, komu padni, která platí bez výjimek pro všechny členy."

Předsedovi LEV21 Jiřímu Paroubkovi je Ratha líto: "Já ho považuji za velice inteligentního člověka, asi nejnadanějšího z těch všech lidí, kteří jsou v sociální demokracii." Paroubek si Ratha cenil ještě jako premiér natolik, že ho 20. října 2005 navrhl prezidentovi Klausovi ke jmenování ministrem zdravotnictví. "Vrtošivý stařík na Hradě" (jak prezidenta Rath nazval) však pana doktora nejmenoval: David Rath byl v té době prezidentem České lékařské komory, a to byl jasný střet zájmů. Klaus ho jmenoval až poté, co Rath na svou funkci v ČLK abdikoval.

Předcházející středočeský hejtman Petr Bendl pravil: "Je to pro nás určitě překvapení, ale nehodláme na tom populisticky tancovat, jak by činil David Rath."

Tak překvapení to je zjevně pro všechny poslance, kteří si dosud mysleli, že jsou díky své imunitě nedotknutelní. A přitom si nepřečetli ústavu. Anebo přečetli, avšak nepochopili. Anebo pochopili, avšak nedbali. Myslím si, že mnohým z nich poklesla čelist. Ještě opakuji, že totéž se týká i senátorů.

Nyní zpětně dostávají další rozměr všechny mediální zprávy o řádění pana hejtmana, které rozpoutal ihned poté, co nastoupil do svého (zdánlivě) nedotknutelného ouřadu. Nejprofláklejší je asi dotace 60 milionů korun na výstavbu jídelny umělecké školy v Hostivici, kvůli které se ta škola nejdříve musela zřídit. Toto byl i důvod diktátorského rozhodnutí odejmout 56 milionů korun dětskému domovu v Pyšelích, jež poslušná Rada Středočeského kraje schválila. Těch věcí, které občanům na dr. Rathovi jako hejtmanovi vadilo je víc, některé z nich shrnuje stránka Kraj bez Ratha. (Nejsou tam zdaleka všechny.)

Nyní také dostává smysl Rathův nesmyslný rozkaz, kterým ihned po tom, co skočil na hejtmanského koně, zrušil všechna výběrová řízení ve všech obcích Středočeského kraje, čímž jim způsobil nesmírné potíže: Již projednávané projekty a objednané stavební práce musely být zastaveny, včetně jedné havarijní situace, kdy se na obec sesouvala stráň. Dr. Rath pak dotace začal rozdělovat téměř výhradně obcím, kde zastupitelstvo ovládala ČSSD a kde byli poslušni jeho "pokynů".

Ale pan doktor působil "kontroverzně" i dříve, ještě jako ministr zdravotnictví. Před šesti lety jsem ho na stránkách Neviditelného psa obvinil z toho, že páše zlé činy: lže, krade a zabíjí. Nu ale teprve teď spáchal ten čin ze všech nejhorší:

Poškodil zájmy EU. Ještěže ji máme!

Psáno v Praze dne 15. května 2012 12:00-14:00

16. května 2012 0:09: Vysvětlení dr. Ratha: Byl jsem na návštěvě, dali mi tam krabici s lahvemi vína, držím ji v ruce, vtom tam na mě vtrhla policie, a já jenom čumím, že v té krabici jsou nějaké peníze!

BTW: Do jedné z těch dvou prohledávaných hostivických vil si policajti přinesli počítačku na peníze.

16. května 2012 10:18: Tak ta počítačka peněz spočítala dalších 30 milionů, které měl pan doktor uloženy doma. To by bylo lahví vína!

Zjevná nervozita špiček ČSSD může být způsobena tím, že dobře znají podrazáctví Davida Ratha. Lze doufat, že poví vše co ví i neví o fungování penězovodů v partaji a práskne všechny, aby zachránil vlastní kůži. Možná se tím i objasní zjevný nepoměr mezi oficiální cenou minulé volební kampaně ČSSD a její odborníky odhadnutou hodnotou.

Takže výtka, že policie zasáhla právě před krajskými volbami může být svým způsobem oprávněná: Zasáhla, když hejtmani shánějí peníze na volební kampaň…

Úvodní obrázek převzat z Wikimedia Commons. David Rath se na něm brání proti dešti vajec při předvolebním shromáždění.

VYSTAVIL 

Facebook komentáře