Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Milion chvilek je pokus neuznat výsledek demokratických voleb a majdanizovat politiku.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Včera ve Sněmovně proběhla koordinační schůzka předsedy spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mynáře s vedením ODS, TOP09, Pirátů, KDU-ČSL a STAN ohledně jejich sobotní demonstrace. Je to logické a nikoho to nepřekvapuje, jelikož na předešlých demonstracích, například na Staroměstském náměstí v Praze, byli pozváni a vystoupili politici ODS, TOP 09, Piráti, KDU-ČSL, ČSSD a STAN, nikdo jiný nebyl pozván, a zároveň tam pan Mikuláš Minář pomlouval mimo prezidenta Zemana a premiéra Babiše také SPD, přestože nejsme ve vládě a nikdy jsme pro tuto vládu nehlasovali.

Takže je zcela zřejmé, že se jedná o politickou předvolební akci s cílem podpořit výše uvedené strany a tak je na to potřeba nahlížet. Právo demonstrovat má samozřejmě každý občan a buďme za toto právo rádi.

  • milion-chvilek-je-pokus-neuznat-vysledek-demokratickych-voleb-a-majdanizovat-politiku

 

Organizátoři demonstrací žádají odchod vybraných politiků (Zemana, Babiše a Marie Benešové), zároveň však kritizují SPD, která jako jediná ve Sněmovně navrhla demokratický zákon o referendu a o přímé volbě a odvolatelnosti politiků a jejich přímé hmotné odpovědnosti. Tyto naše návrhy zákonů však již dva roky blokují právě politici stran, které vystupují na demonstracích Milionu chvilek. Na tomto faktu tedy jasně vidíme, že aktivistům z Milionu chvilek vůbec nejde o prosazování demokracie.

Organizátoři se například na jedné z posledních demonstrací navezli do SPD, s tím, že by SPD nemělo mít právo na svého zástupce v orgánech volených Sněmovnou. Ale proč, když nás volilo téměř 11% občanů? Mnohem více než STAN, ČSSD, TOP09 či KDU-ČSL? Takže, cílem organizátorů těchto demonstrací evidentně není demokracie, ani uznání výsledků voleb.

Proč na jejich demonstraci na Staroměstském náměstí vystupoval poslanec ČSSD, která s hnutím ANO tvoří koalici a drží ho u moci? A proč tam vystupoval poslanec KDU-ČSL, kteří Andreje Babiše přivedli v minulé koaliční vládě k moci? A proč tam organizátoři z podia nadávají na SPD? Přitom já ani SPD jsme se nikdy nepodíleli na vládě, nikdy jsme nehlasovali ani pro důvěru této vládě, nemáme za sebou ani žádné privatizační zločiny ani rozkrádání veřejných peněz ani jiné kriminální kauzy ani účelové zákony. Na rozdíl od stran, které tam vystupují na pódiu. A navíc jako jediní prosazujeme referendum, odvolatelnost politiků a jejich přímou hmotnou odpovědnost. To přeci demonstranti žádají.

A s hnutím ANO hlasuje dle svého programu někdy každá strana. A dokonce i mimo svůj program - například předseda ODS Petr Fiala je díky hlasům poslanců ANO místopředsedou Sněmovny. Stejně tak Vojtěch Pikal za Piráty je místopředsedou Sněmovny díky hlasům poslanců ANO. To už jaksi „zapomněli“

Hnutí SPD dlouhodobě prosazuje systémové prohloubení demokracie pomocí funkčního obecného referenda a jsme pro odvolatelnost politiků na základě změny volebních zákonů. To, se ale evidentně z nějakého důvodu organizátorům těchto demonstrací a politikům, kteří zde vystupují, nehodí. Jim nejde o demokracii. Jde jim pouze o moc. Tuto moc chtějí získat v zájmu elit podporujících současnou EU, aby se mohla tato země dál vykrádat nadnárodními korporacemi a mohla se ničit její svoboda.

My v SPD říkáme, pokud má někdo problém s premiérem Babišem nebo s někým jiným, ať přijďte k volbám, nevolí ho a nepodporuje. Tak postupuje hnutí SPD. Nepodporujeme Andreje Babiše, ale respektujeme výsledek voleb. SPD této vládě nedala důvěru a nehlasovali jsme proto ni, ale respektujeme rozložení sil ve Sněmovně, které určili ve volbách občané, a povolební jednání, ze které vzešla koalice s ČSSD, s níž my absolutně nesouhlasíme.

Za rok jsou krajské volby. Za dva roky jsou parlamentní volby - občané v nich mohou rozhodnout o nové vládě. A my v SPD říkáme, přijďte rozhodnout k volbám! A občané mohou také podpořit návrhy SPD na referendum a na odvolatelnost politiků.

Je zřejmé, že cílem organizátorů demonstrací ze spolku Milion chvilek je pokus neuznat výsledek demokratických voleb a majdanizovat politiku. Jde o zásadní popírání respektu k výsledkům demokratických voleb. Demokracie je spojena i s odpovědností přijímat výsledek vůle voličů. Akce je spojena s konkrétními představiteli některých politických stran takzvaného demobloku a pro zájmy těchto stran zneužívá výročí 17. listopadu. Je přesným opakem toho co organizátoři hlásají. Ve skutečnosti usilují o diktát popírající demokracii jako soutěž volebních programů a ideí. Jednají s podporou politických neziskových organizací a v zájmu nadnárodního řízení České republiky globalisty z EU.

zdroj:https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/2940859755924820?

Facebook komentáře