Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Z projevu Foldyny k rozpočtu.

"...Co všechno nutí vláda ČR českého daňového poplatníka financovat? Jen namátkou: Rada Evropy, Cena Václava Havla, akční plán pro Ukrajinu, radio Svobodná Evropa, asijsko-evropská nadace, svěřenecký fond pro Afriku, svěřenecký fond pro Kolumbii, smlouva o Antarktidě, Kalifornská univerzita, akční plán OECD pro cíle udržitelného rozvoje, rozvoj brokolicového řetězce s účastí žen v Arménii,  vybudování vodního systému a kapkového zavlažování plantáže s organickými fíky v Bosně a Hercegovině, podporu oživení řemeslného lovu měkkýšů a komunitní turistiky v Ekvádoru, hudbu pro Etiopii, česká kola pro gambijské školy, zlepšení dovednosti dívek zemědělských oblastí v krejčovství a vyšívání na stroji v Indii. To vše v celkové hodnotě 1 760 174 042 kč. 

  • z-projevu-foldyny-k-rozpoctu
 
Ptali jste se lidí, jestli za tohle všechno chtějí utrácet své peníze? 
 
Chováte se jako ta nejhorší feudální vrchnost, která státní peníze používala k vlastním rozmarům bez ohledu na potřeby lidí. 
 
Vybrané peníze mají sloužit k pokrytí potřeb  plátců daní, tedy českých občanů. Používat tyto prostředky k čemukoli jinému je aktem arogance, papalášství a někdo by možná mohl říci, že až gangsterství. Takže tady je návod, jak během pár vteřin ušetřit dvě miliardy. 
 
Neposílejte na hlouposti, jako je hudba v Etiopii. Nejde ale jen o miliardy z rozpočtu ministerstva zahraničí. Podobným způsobem se hospodaří prakticky všude. Utrácíte za válku v Mali a blouzníte něco o tom, že jde o bezpečí našich občanů. Nejde. Bezpečí Čechů, Moravanů a Slezanů nezajistíte pobíháním po Africe a hledáním teroristů, kteří mají teroristický útok teprve spáchat, ale obranou evropských hranic. 
 
Jenže vy místo toho děláte pravý opak- vy dáváte peníze českých občanů organizacím, které do Evropy dováží osoby právě z oblastí, kde se rekrutují teroristé a nájezdníci, kteří se svým úmyslem obsadit Evropu mnohdy ani netají. To jsou další miliardy.  Přestante vyhazovat peníze danových poplatníků za věci, které nejsou v jejich zájmu. 
 
Přestante z peněz živnostníků a zaměstnanců podporovat velké korporace, přestante vyhazovat peníze za vynalézání nových pohlaví, přestante platit agentury pro začlenování kdekoho a kdekam, které nikdy nikoho nikam nezačlenily. Přestante se chovat jako feudální vrchnost!
 
Pak si totiž nejen budeme moci dovolit snížit DPH a spotřební daně na energie, pohonné hmoty a základní potraviny tak, aby ceny těchto komodit byly pro naše lidi únosné, ale získáme něco ještě cennějšího. Získáme důvěru běžných občanů. 
 
Lidé nás nevidí jako někoho, koho si platí, aby zastupovali jejich zájmy, ale jako nepřítele, kterému jsou, pod hrozbou "násilí" nuceni dávat svoje peníze a ještě se tváří, že jim to nevadí. Vidí nás jako  nepřítele, kterého se bojí a zároven ho nenávidí. To je realita. Takový stav je ovšem pro zemi mnohem nebezpečnější než schodek rozpočtu, či jakýkoli jiný problém ekonomického charakteru . Je to stav eroze společnosti, je to stav eroze národa a země, kdy se po staletí soudržná entita rozpadá na malé kousky, které samy nemohou ve světě obstát. 
 
Vím, že to je přesně cílem některých, kdo zde v sále sedí, ale vás ostatní naléhavě žádám: udělejme všechno pro to, abychom tento stav změnili. Začněme pracovat pro lidi této země a pro nikoho jiného, protože to je podstatou demokracie. Pokud to neuděláme, tak se naše společnost rozpadne a následně rozpustí v tavícím kotli progresivistického šílenství. A to by nám historie neodpustila."
 
Projev byl zveřejněn asi před ukrajinskou válkou, protože v něm není zmínka za vyhazování stovek miliard /!/ na ukrajinskou "válku". Hlavně proto roste náš dluh! Pan Foldyna mluvil jen o rozpočtu, ale přehlédl v něm 1500 Ziskovek, stovky zbytečných institucí, jejichž seznam mají dávno Svobodní. Dávno říkám, že i když jsme rozkradený stát, přesto máme na trojnásobné platy a důchody jako byly kdysi v Německu.
 
Mimochodem, Bureš už je proti Okamurovi a jde s ODS. Budete-li volit Andreje, opravdu věříte, že nastane změna?
 
Zdroj: Pozitivní svět.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře