Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Krnáčová s Udženijí zablokovaly Zastupitelstvo nelegálně, dokládá dokument

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Dobrý den,

Piráti získali dokument na základě kterého primátorka Krnáčová odmítla svolat mimořádné zastupitelstvo. Naše obavy se bohužel potvrdily a ukázalo se, že primátorka porušila zákon. Primátorka dostala pokyn pouze od Alexandry Udženije, předsedkyně klubu ODS, ta ale nemohla stáhnout podpisy zbylých zastupitelů ODS, jelikož ze zákona plyne, že zastupitelé musejí vykonávat funkci osobně. Více informací včetně zmíněného dokumentu naleznete v tiskové zprávě zastupitelského klubu Pirátů níže.

s pozdravem

Mikuláš Ferjenčík, zastupitel za Piráty, mluvčí klubu, 737 943 770

  • krnacova-s-udzeniji-zablokovaly-zastupitelstvo-nelegalne-doklada-dokument

 

Krnáčová s Udženijí zablokovaly Zastupitelstvo nelegálně, potvrzuje dokument
 
Pirátská strana právě od Magistrátu obdržela dokument, který potvrzuje, že primátorka Krnáčová odmítla svolat mimořádné zasedání Zastupitelstva nelegálně. Dokument totiž neobsahuje podpisy jednotlivých zastupitelů, ale pouze podpis Alexandry Udženiji. 
 
Udženija v dokumentu oznamuje, že „odvolává podpisy členů klubu zvolených za ODS“. Tím ale Udženija překročila svoji pravomoc, protože nemůže jednat jménem ostatních zastupitelů. Zákon totiž výslovně stanoví, že „členové zastupitelstva hlavního města Prahy jsou povinni vykonávat svůj mandát osobně“ (§ 51 zákona č. 131/2000 Sb., o hl. m. Praze). K odvolání podpisů tedy vůbec nedošlo a Krnáčová měla zastupitelstvo svolat podle žádosti.
 
„Tímto dokumentem je doloženo, že primátorka Krnáčová s místopředsedkyní ODS Udženijí nelegálně zablokovaly mimořádné Zastupitelstvo. Předložený dokument jsme zaslali Ministerstvu vnitra, které kvůli primátorce Prahu vyšetřuje pro podezření z porušení zákona o hlavním městě Praze. Je zde vážné podezření, že primátorka Krnáčová nelegálně znemožnila opozici její zákonné právo upozornit mimořádným zastupitelstvem na přehlížená témata, což je v demokratickém státě nepřípustné. Mrzí nás, že si to primátorka patrně ani sama neuvědomuje. Čekáme nyní na rozhodnutí Ministerstva vnitra. Vzhledem k tomu, že koalice zablokovala body i na řádném jednání, trváme na podané žádosti o mimořádné zastupitelstvo.“
 
Dokument, na základě kterého Krnáčová odmítla svolat Zastupitelstvo, byl podle podacího razítka vyhotoven poslední den lhůty pro svolání (v pátek 2. září 2016). O svolání mimořádného zastupitelstva požádalo v srpnu 23 zastupitelů TOP09, ODS a Pirátů a na programu mělo být řešení pražského okruhu, politické trafiky v dozorčích radách, plánování metra D, dostavba shořelého křídla holešovického Výstaviště. Navzdory příslibu Krnáčové koalice na řádném zasedání zastupitelstva projednání všech bodů s výjimkou Lítačky zablokovala.
 
Piráti věří, že na základě rozhodnutí Ministerstva vnitra bude zjednána náprava. Pokud by však i nadále docházelo k blokování mimořádného zastupitelstva ze strany primátorky, mohlo by jít dokonce o zneužití pravomoci úřední osoby nebo maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, které jsou postižitelné podle trestního zákoníku.
 
 
Kontakty:
 
Mgr. et Mgr. Jakub Michálek, předseda zastupitelského klubu Pirátů, 775 978 550
 

Facebook komentáře