Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Boris Němcov problémy Prahy rozhodně nevyřeší

V Praze se pilně pracuje. Během jednoho roku stihla Praha vyhlásit stav klimatické nouze, vypovědět sesterskou smlouvu s Pekingem a nově rozhodnout o přejmenování náměstí Pod Kaštany na náměstí Borise Němcova.

  • boris-nemcov-problemy-prahy-rozhodne-nevyresi

V Praze se pracuje pilně, ale jinde, než je třeba. Všem je nejspíše jasné, že vyhlášením klimatické nouze se nedostaví pražský okruh, vypovězením smlouvy se nevyřeší dostatek parkovacích míst a přejmenováním náměstí nevznikne více bytů, i když by to Pražané jistě ocenili více než procházku po náměstí Borise Němcova zakončenou na promenádě Anny Politkovské. Vsadím se, že většina lidí si bude muset jméno Politkovskaja vygooglovat.

Vedení Prahy nám jistě rozšiřuje zahraniční obzory, to se musí nechat. Napadá mě, to máme opravdu takový nedostatek vlastních osobností? Nejsou tu žádní vědci, spisovatelé nebo lékaři, po nichž by stálo za to pojmenovat náměstí, ulice a promenády? Napadají mě desítky osobností, jejichž jméno by se mnohem důstojněji vyjímalo na mapě naší země než tato dvě bez jakékoli spojitosti s ní. 

Když už radní Prahy ve své pracovní době řeší za naše peníze obhajobu demokracie, svobody a lidských práv po celém světě, činí tak jistě po důkladném zvážení, odpovědně a spravedlivě. Nejspíš se tedy nebudou chtít omezit jen na Rusko. Takové velvyslanectví Saúdské Arábie v Korunovační si přímo říká o přejmenování na ulici Džamála Chášukdžího, velvyslanectví Norského království by slušela ulice Michalákových a napadá mě několik dalších tipů na změnu ulic i u jiných ambasád, ale nechci napovídat.

Obávám se však, že sebelepší nový název, jakkoli šlechetný a lemovaný dobrými úmysly, nepovede ke zlepšení skutečných problémů naší metropole a nepřinese chybějících 250 000 bytů, nepostaví dlouho plánovanou linku metra ani nevyřeší kolabující dopravu, ačkoli by si to Praha zasloužila.

Zdroj: https://vachatova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=746109

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře