Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Halíkův monopol prezidenta AKM (veřejný list)

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Katolická i nekatolická veřejnost se ptá: Proč už dávno není místo Halíka, který je 25 let „prezidentem“ AKM (akademická katolická mládež), zvolen někdo jiný?
Halík je zároveň farářem v kostele sv. Salvátora. Proč arcibiskupství nedá možnost, aby funkci „prezidenta“ zastávala osobnost, která má k tomu předpoklady?

  • halikuv-monopol-prezidenta-akm-verejny-list

 

T. Halík se dosadil před 25 lety do funkce, kterou za tím účelem vytvořil, a dodnes si na ní udržuje monopol. Tímto svým specifickým církevním úřadem diskriminuje ostatní kněze, kteří v dané situaci nemají šanci se dostatečně vlivně angažovat ve vedení katolické mládeže. To má Halík zastávat funkci „prezidenta“ až do smrti? Či i po smrti? Bude pak ještě vůbec nějaká katolická mládež? Halík tvrdí, že je zároveň buddhista i křesťan, že je tím a zároveň oním. Mnozí křesťané to prý pro svůj údajný primitivismus nechápou.

V řeholi je volen představený na určité období, ve státě je volen každých 5 let prezident, jen „prezident“ AKM Halík se zvolil na neomezenou dobu. Nyní, po 25 letech, by měla být provedena kritická bilance jeho činnosti. Přinesla ovoce pro obnovu katolické církve a katolické mládeže?

+ Samuel

biskup, mluvčí BKP

Praha, 20. 11. 2016

Kopie:

Církevním představitelům v ČR

Politickým představitelům v ČR

Masmédiím

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2016-11-22 14:49
Katolická církev je jen satanistické doupě. A Helík, je jejich přisluhovač. Jezuité a dnes židé ovládají katolickou církev a hlavně její majetky.

Facebook komentáře