Halíkův monopol prezidenta AKM (veřejný list)
- Podrobnosti
- Z domova / Vaše free zóna|
- 22. listopad 2016|
- byzantský katolický patriarchát|
- 4768 x
Katolická i nekatolická veřejnost se ptá: Proč už dávno není místo Halíka, který je 25 let „prezidentem“ AKM (akademická katolická mládež), zvolen někdo jiný?
Halík je zároveň farářem v kostele sv. Salvátora. Proč arcibiskupství nedá možnost, aby funkci „prezidenta“ zastávala osobnost, která má k tomu předpoklady?
T. Halík se dosadil před 25 lety do funkce, kterou za tím účelem vytvořil, a dodnes si na ní udržuje monopol. Tímto svým specifickým církevním úřadem diskriminuje ostatní kněze, kteří v dané situaci nemají šanci se dostatečně vlivně angažovat ve vedení katolické mládeže. To má Halík zastávat funkci „prezidenta“ až do smrti? Či i po smrti? Bude pak ještě vůbec nějaká katolická mládež? Halík tvrdí, že je zároveň buddhista i křesťan, že je tím a zároveň oním. Mnozí křesťané to prý pro svůj údajný primitivismus nechápou.
V řeholi je volen představený na určité období, ve státě je volen každých 5 let prezident, jen „prezident“ AKM Halík se zvolil na neomezenou dobu. Nyní, po 25 letech, by měla být provedena kritická bilance jeho činnosti. Přinesla ovoce pro obnovu katolické církve a katolické mládeže?
+ Samuel
biskup, mluvčí BKP
Praha, 20. 11. 2016
Kopie:
Církevním představitelům v ČR
Politickým představitelům v ČR
Masmédiím
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (27.6.2025)
- Scott Ritter odpověděl na otázku Ukrajince ohledně nejsilnějšího úderu na Ukrajinu od začátku SVO:
- Fiala v Plzni
- Skálova simultánka: Bibi chtěl diktovat, teď aby si ukousal nehty
- Vrábel se ptá Fialy ve Zlíně, kde vezme 5 procent z HDP na zbrojení (Doplněno!)
- Prof. Peter Staněk na TV Bureš (19.6.2025)
Související články
Komentáře