Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dvě Krameriovy ceny 2021 byly odeslány do Kanady a jedna do nebe

Mezi nositeli Krameriovy ceny 2021 za nezávislou žurnalistiku jsou mj. fotograf Jaroslav Kučera,slovenský spisovatel Jozef Banáš, televizní producentka Kanaďanka Markéta Slepčíková, novinář působící v Kanadě Petr Adler, nevidomý rozhlasák Vít Jirásek a novinář Ondřej Höppner in memoriam.

Jedním ze tří autorů, kteří převzali Krameriovu cenu 2021 osobně, byl spisovatel Jozef Banáš
1. července 2021 - 12:20

  • dve-krameriovy-ceny-2021-byly-odeslany-do-kanady-a-jedna-do-nebe

Na slavnostním předávání cen se v jednom ze sálu Tyršova domu v Praze ve středu 30. června 2021, kde slavnost probíhala, mluvilo nejenom česky, ale i slovensky, neboť Krameriovy ceny jsou od samého začátku česko-slovenské.

„Letos jsme pošesté Krameriovy ceny 2021 za nezávislou žurnalistiku předávali lidem, kteří se nebojí publikovat na politických stranách, úřadech a bohatých lidech nezávislé práce a navíc si cenu považují," vysvětlil pro web Prvnizpravy.cz předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný, proč také předávání Krameriových cen nevěnují takovou pozornost jiná než nezávislá média.

V porotě zasedli Jaroslav Plesl, šéfredaktor MFDnes, Radomír Pekárek, šéfredaktor serveru Prvnízprávy.cz, místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek, vysokoškolský učitel žurnalistiky a emeritní člen Rady České televize Daniel Váňa, předseda Asociace nezávislých médií (ANM), která cenu vyhlašuje, Stanislav Novotný a člen Rady ANM Jaroslav Bašta.

Oceněni za rok 2021 byli

1. Jaroslav Kučera - světoznámý fotograf zaměřující se zejména na tzv. sociální fotografii, ale znám je i jako fotoreportér událostí listopadu 1989.

2. Jozef Banáš – slovenský publicista a spisovatel zaměřující velkou část své tvorby na literaturu faktu

3. Petr Adler – novinář etablovaný už od konce 60.let, působil mj. v Mladém světe a ČTK. Od roku 1980 žije v Kanadě, kde píše sportovní a politické komentáře do tamních nejvýznamnějších periodik.

4. Vítězslav Jirásek – provozovatel a hlavní publicista internetového studia Tapin, ačkoli je nevidomý, je znám jako vynikající profesionál v rozhlasové žurnalistice.

5. Markéta Slepčíková – televizní novinářka a dokumentaristka, působila v ČT, kde založila a vedla pořad Romale (pro romské spoluobčany), v roce 2000 přesídlila do Kanady, kde točí dokumenty (už více než 800) o životě Čechů v Kanadě.

6. Ondřej Höppner in memoriam (zemřel v březnu 2021) – dlouholetý novinář kultivující prostor tuzemských bulvárních médií.

zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/dve-krameriovy-ceny-2021-byly-odeslany-do-kanady-a-jedna-do-nebe/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře