Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Demokracie nebo oligarchie

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • oligarchie.cz
Veškeré aspekty nasvědčují tomu, že Česká republika, respektive její představitelé, dokonali přerod demokracie v oligarchii. Komu by tento termín, pocházející z řečtiny, nic neříkal, tak je to forma vlády, ve které má v rukou veškerou moc jen hrstka vyvolených. Oligarchie je tedy pravým opakem demokracie, v níž má veškerou moc ve státním celku démos, rozuměj, lid.

Oponenti samozřejmě můžou namítnout, že v naší republice máme tzv. zastupitelskou demokracii, v níž lid předává moc svým voleným zástupcům. Ano, to je pravda. Nicméně k tomu je také nutno dodat, že lidem volení zastupitelé jsou povinni ve své funkci a v daném volebním období respektovat názor lidu, který je do této funkce vyslal.

Zda tak činí či nikoli, na to nechť si laskavý čtenář odpoví sám.

Pro snazší orientaci několik poznámek či faktů-chcete-li. V době, kdy celou Evropou cloumá ekonomická krize a ekonomiky jednotlivých členských států padají jako kuželky (Řecko, Kypr, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Island…) náš nejlepší ministr financí Kalousek a jemu podřízené ministerstvo, vydává další a další státní dluhopisy. Poslední v těchto dnech s dobou splatnosti za deset let. Nyní je jich v oběhu již za 180 miliard. Dokonce vypsal desetitisícovou odměnu pro vítěze návrhu na tzv. Vánoční dluhopisy, které se chystá dát do oběhu na letošní Vánoce. Prý je možné jimi obdarovat přátele a nejbližší jako vhodným dárkem. Hezké! Docela by mě zajímalo, zda si je koupí i on sám.

Nejde však o nic jiného, než o zadlužování naší budoucnosti. Ty peníze bude muset někdo za deset let vyplatit. Kdopak to asi bude?

Kdo alespoň částečně sledoval PS ve středu 18.7. při již čtvrtém vyslovování nedůvěře vlády, zcela jistě se velmi dobře bavil. Já tedy ano. Že vláda zůstane ve svých křeslech, bylo každému jasné. O co tedy vlastně šlo?? Jen a jen o to, aby se mohla dnešní tzv. opozice předvést před kamerami TV. Volební agitace zdarma. Ovšem co přehlédnout a přeslechnout opravdu nešlo, byla arogance a pocit moci a neohrozitelnosti všech zúčastněných.

A bezprostředně po tomto panoptiku, se jako blesk rozšíří zpráva, že si budou ústavní činitelé zvyšovat platy. Důchodcům není možné valorizovat důchody, invalidé jsou zázračně uzdravováni, sociální služby kolabují, ale poslancům je nutno přidat. A to hned v řádu vyšším, než je průměrný starobní důchod. Tleskám. To je přece obrana před krizí!! No nedivte se Vážení čtenáři. Vždyť každý jeden poslanec ve vládní koalici má dluhy přesahující milion korun, a ty je třeba z něčeho platit. Platit bez potřeby utahování opasků.

Vysvětlení premiéra Nečase, že zvyšování platů je nutné proto, že je nutné respektovat rozhodnutí Ústavního soudu, je skutečně neskutečně drzá lež. Takto se chová pouze oligarcha, jistý si svou nedotknutelností. Není opravdu již čas těmto „vyvoleným“ ukázat, že nejsou ani vyvolení ani nedotknutelní? Není opravdu již čas těmto „vyvoleným“ dokázat, že jsou postižitelní a potrestatelní??

zdroj: http://zrcadleninovedoby.cz/?e=16

Facebook komentáře