Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Člověk v tísni se bojí objektivity

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Tisková zpráva k zamítnutí účasti redaktora společensko-politického čtvrtletníku o Kubě dneška "Venceremos" na akreditační tiskové konferenci a následné účasti na festivalu Jeden svět, který pořádá takzvaná humanitární organizace Člověk v tísni.

-----------------

Na začátku března 2014 již po 16. pořádá společnost Člověk v tísni známá svou štvavou kampaní proti Kubě již tradičně „festival dokumentárních filmů o lidských právech“ Jeden svět. Organizace ohánějící se svým údajným bojem za lidská práva a demokracii mi však ukázala svou představu o demokracii jen pár dní před začátkem festivalu v praxi.

  • clovek-v-tisni-se-boji-objektivity

Dne 19. února 2014 pořádá akreditační tiskovou konferenci festivalu Jeden svět, avšak jak se ukázalo pouze pro vyvolené, neboť žádost o akreditaci na této tiskové konferenci i na následném festivalovém dění byla zamítnuta redaktoru řádně Ministerstvem kultury ČR registrovaného společensko-politického čtvrtletníku o Kubě dneška „Venceremos“. Stalo se tak po počátečním mlčení a následné urgenci o potvrzení registrace. Zamítnutí registrace bylo zdůvodněno tím, že „vzhledem k tomu, že kapacita je omezená, jsme se rozhodli dát přednost zástupcům jiných médií“.

Jako redaktor časopisu Venceremos jsem se chtěl na tomto festivalu akreditovat, abych mohl následně naše čtenáře objektivně informovat o dění na festivalu, akcích směřujících směrem ke Kubě a filmech, které zde budou vysílány nejen o Kubě. Mým cílem bylo podat čtenářům Venceremos skutečný obraz festivalu Jeden svět, nikoli pouze ten oficiální ze strany Člověka v tísni a jím vyvolených médií. Bohužel mi toto nebylo umožněno ze zcela průhledných důvodů údajně omezené kapacity a toho, že náš časopis nepatří mezi ty vyvolené, kteří mají právo o festivalu informovat.

Takzvaná humanitární organizace Člověk v tísni , jako pořadatel, znemožnila několika tisícům občanům České republiky, aby poznali skutečné zákulisí festivalu Jeden svět a dění zde. Ukázala, že její výklad demokracie se zakládá pouze na jedné všeobjímající univerzální představě a nikdo, kdo by měl odlišný názor nemá možnost se jimi pořádaných akcí zúčastnit a podat z nich objektivní informace.

Ludvík Šulda

redaktor společensko-politického čtvrtletníku o Kubě dneška „Venceremos“

Facebook komentáře