Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruská námořní válečná flotila doplula do Venezuely

Atomová ponorka Kazaň, fregata s hypersonickými střelami Admirál Gorškov, tanker Akademik Pašin a záchranná loď ruského námořnictva Nikolaj Checker dorazily do přístavu Vargas (Venezuela) toto úterý na mírovou misi.

  • ruska-namorni-valecna-flotila-doplula-do-venezuely

 

Oddíl ruských válečných lodí dorazil do Venezuely toto úterý v rámci několikatýdenní cesty přes Atlantský oceán a latinskoamerické přístavy. 

Námořní úderná skupina ruské Severní flotily zahrnuje atomovou ponorku Kazaň, fregatu Admirál Gorškov, tanker Akademik Pašin a záchrannou loď ruského námořnictva Nikolaj Checker.

Podle toho, co starosta přístavního města Vargas José Manuel Suárez řekl zpravodaji ruského listu Novosti , návštěva potvrzuje, že obě země hájí právo národů na nezávislost a život v multipolárním světě.

Starosta vyzdvihl poselství míru, harmonie a ochrany posádky, „protože jsme lidé, kteří brání naši milovanou vlast a celý svět“.

Poznamenal také, že venezuelský lid se drží vedení prezidenta Nicoláse Madura, stejně jako jejich ruští bratři znovu zvolili prezidenta Vladimira Putina svým vůdcem. 

Během přijímacího ceremoniálu ve Vargasu byl přítomen ruský velvyslanec Sergej Melik Bagdasarov a zástupci vrchního velení venezuelského námořnictva, jak informoval jejich kanál Telegram.

Než vpluly do karibských vod a zastavily se v přístavu Havana na Kubě, tyto lodě prováděly v Atlantiku operace přesných řízených raketových zbraní.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1880194/destacamento-naval-de-rusia-descansa-en-venezuela

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře