Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

České dráhy zavedly kupé pro ženy. A co třeba pro Židy?

  • rasismus
České dráhy zavádějí vyhrazená kupé, někde snad dokonce i celé vagony, jen pro ženy.Vycházejí tak vstříc poptávce, kdy se ženy necítí ve vlaku bezpečně. Toto je přesný případ té kolektivní viny, kdy každý muž je potenciální sexuální zvrhlík. Zaznamenali jsme ortodoxní Židy v Izraeli, kteří nechtějí sedět vedle žen a požadují, aby pro ženy byla rezervována místa pouze v zadní části autobusu. Mají pro to své náboženské důvody.

V jejich očích by nečistota ženy na ně mohla působit až devastujícím způsobem. V našich vlacích by muži nesměli do některých vagonů. V Izraeli by ženy nesměly do některých částí autobusů. Kde je rozdíl?

Mohli bychom u nás jít dál a vyhradit některá kupé pouze pro Vietnamce, Ukrajince, Černochy, Romy a všechny další „nebílé" národnosti. Víme z mnoha vyjádření jejich předáků, že česká společnost je rasistická a proto se logicky nemohou společně s ostatními cestujícími cítit ve vlaku bezpečně. Je proto logické, stejně jako u žen, že by pro ně byly vyhrazeny vagony, kam by jiní lidé neměli přístup a oni se tak mohli cítit bezpečně. Podle logiky kolektivní viny o mužských zvrhlících, tedy i o kolektivní vině bílých rasistů je to naprosto oprávněné. Kde je rozdíl?

Někteří lidé ze severu republiky mají dojem, že právě od těch lidí poněkud tmavší pleti jim hrozí větší nebezpečí než od ostatních cestujících a mohli by požadovat vagony, kam by měli přístup pouze cestující do určité hodnoty světlosti barvy pleti. Také nelogická kolektivní předpojatost. Ale opět se ptám: kde je rozdíl, když jsou potenciálně všichni muži pro ženy ohrožením?

Za chvíli bychom tu pak mohli mít nádherně oddělenou rasistickou společnost, se vším, co k tomu patří. Nebo by oddělení žen od mužů mohlo být prvním krokem k našim zářným evropským islámským zítřkům, kdy k této segregaci dojde.

Úplně nejlepším řešením by bylo, kdyby České dráhy nechaly těchto nesmyslů a postaraly se o bezpečnost ve svých vlacích. Pak by všechny tyto důvody zmizely.

zdroj: http://www.shekel.cz/18223/ceske-drahy-zavedly-kupe-pro-zeny-a-co-treba-pro-zidy

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře