Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Akcí Svíčku za včeličku si tisícovka lidí připomněla osudy dětí poškozených očkováním

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Stovky lidí napříč celou republikou zapálily svíčky a připomněly si osudy dětí, které zůstaly po očkování trvale poškozeny na zdraví či životě. Akce se uskutečnila 7. dubna 2015 ku příležitosti Světového dne zdraví.

Jsem ráda, že se zapojilo tolik lidí a měst, a že se o věci, která bývá často bagatelizována, více hovoří” říká Dagmar Sláčalová a dodává: „mnohem raději bych ale byla, kdyby nebylo třeba žádnou takovou akci pořádat a očkování bylo opravdu bezpečné pro všechny děti.”

 
  • akci-svicku-za-vcelicku-si-tisicovka-lidi-pripomnela-osudy-deti-poskozenych-ockovanim

„Jsou to Vaše děti, bojujte za jejich zdraví.“ „Děkujeme, že tuto akci pořádáte.“ „Jsme rádi, že jsme mohli přijít a zapálit svíčku.“ To jsou věty, které slyšeli organizátoři v mnoha městech a od spousty lidí. Maminky s dětmi postiženými po očkování děkovaly za tuto akci, byly rády a vyjadřovaly se, že když už nepomůžou svému dítěti, bojují za zdraví jiných.


„Vyfoťte mě s mým zdravým, neočkovaným synem. Ten starší je bohužel očkovaný proti všemu, co šlo. Taky se to na jeho zdravotním stavu odrazilo. Manžel je zdravotník, ten už něco tušil. Ovšem možnost, že za jeho stav může očkování, jsme si uvědomili až po bouřlivé reakci mého manžela po přeočkování proti tetanu. Tenkrát jsme se totiž začali zajímat. Proto nechci svého druhého syna očkovat,“ svěřila se jedna z maminek v Havířově. Podobných osudů je však mnohem více. Proto vznikl nápad se zapálením svíčky. Na podporu těchto rodin a na upozornění nežádoucích účinků vakcín a jejich vysokou podhlášenost, kterou přiznává i Ústav pro kontrolu léčiv.

Svíčku za včeličku zapálili lidé v Praze, Brně, Ostravě, Chomutově, Děčíně, Litoměřicích, Liberci, Jičíně, Plzni, Českých Budějovicích, Táboře, Kutné Hoře, Karlových Varech, Olomouci, Prostějově, Zlíně, Břeclavi, Opavě, Karviné, Frýdku-Místku, Třinci, Havířově. Ale nejen v nich. Lidé, kteří se nemohli zúčastnit, zapálili alespoň svíčku doma, vyfotili se a fotku sdíleli,aby alespoň tak akci podpořili.

Kontakty:

Dagmar Sláčalová, iniciátorka a hlavní organizátorka akce, tel.: 733 280 080,

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aneta Švecová, maminka syna se silným ekzémem po očkování – tel. číslo: 774 333 787

Pavlína Chodurová, maminka s těžce postiženým synem po očkování – tel. číslo: 604 643 049 Facebook komentáře